Bulgaristan’daki erken seçimler üzere Sakarya ve Kocaeli’de düşünce verme işlemi başladı

Bulgaristan’da yapılan erken seçme kapsamında Sakarya ve Kocaeli’de dinç tekme vatandaşlar, oylarını kullanmaya başladı.

Sakarya’nın Serdivan ilçesindeki Hacı Emine Otağ İlk ve Ortaokulu’na mevrut vatandaşlar, kimlik kontrolünün ardından kurulan yegâne sandıkta oylarını kullanıyor.

Oyunu kullanan vatandaşlardan Yılmaz Mecnunca, seçimin berceste ve hayır olmasını istek etti.

Sandığa gelerek görevlerini yaptıklarını dile getiren Kemal Öztürk ise seçimin güzel olmasını diledi.

Kocaeli’bile da tekme vatandaşlar, Bulgaristan’daki erken genel intihap kapsamında Çayırova, Darıca, Derince, Gebze, Karamürsel, Koy ve İzmit ilçelerinde kurulan 10 sandıkta oylarını kullanmaya başladı.

Derince ilçesindeki Yenikent Rum Lisesi’nde düşünce kullanımını izlem fail Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği (BAL-TÜRK) Genel Başkanı Günay Mufassal, gazetecilere, sürecin sorunsuz ilerlediğini söyledi.

Dönüş sonuna kadar Kocaeli’dahi 6 bine yakın seçmenin rey kullanmasını beklediklerini rapor fail Mufassal, “Sabahın er saatleri olmasına karşın şu dakika Kocaeli genelinde 300’den aşkın rey kullanıldı. Dönüş böylelikle 6 bin civarında görüş kullanılmasını bekliyoruz. Vatandaşlarımız nasıl oylarını kullansınlar, oylarımıza ihtiyaçları olanlar var. Bulgaristan’da 2020’den beri 4. seçime gidiyoruz. Umarım bu seçimden sonradan Bulgaristan dengeli hükümete kavuşur ve oradaki arkadaşlarımızın huzur ve bol bolamat seviyesi artar.” dedi.

Share: