KSBÜ’nün kullanılmamış rektörü Prof. Dr. Ahmet Tekin oldu

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin (KSBÜ) yıpranmamış rektörü Prof. Dr. Ahmet Uğurlu oldu.

1972 Karaman doğumlu olan Uğurlu, önce, mutedil ve ortaöğretim eğitimini Karaman’de tamamlayarak, 1996 yılında Atatürk Üniversitesi Tababet Fakültesi’nden çıkışlı oldu. 1996 – 1997 yılları beyninde Karaman Adliye-Mapushane Çalım Hekimliği yapan Uğurlu, 1998 yılında Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Insan Anabilim Dalında asistan namına çalıştı.

2004 yılında Selçuk Üniversitesi Tababet Fakültesi Umumi Cerrahi Anabilim Dalında Umumi Cerrahi Uzmanı oldu ve ayrımsız sene müddet ile hususi bir hastanede uzman doktor yerine görev fail Prof. Dr. Uğurlu, 2005 – 2006 yılları arasında Selçuk Üniversitesi Tababet Fakültesi Umumi Cerrahi Anabilim Dalında Ehlihibre Asistan adına çalıştı.Uğurlu, 2006 yılında Yrd. Doç. Dr. kendisine ataması yapıldıktan sonradan 2006-2007 yıllarında Akdeniz Üniversitesi Organ Aktarımı Aplikasyon ve Araştırı Merkezi’nde solid organ (Uykuluk, Böbrek ve Pankreas) nakli üstüne terbiye aldı.

Tekin, Organ Aktarımı Aplikasyon ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü’nü dahi yürüttü

Prof. Dr. Ahmet Tekin, 2010 yılında Doçent unvanı kayran Uğurlu, 2012 – 2015 yılları arasında Necmettin Erbakan Üniversitesi Amaç Tababet Fakültesi Hastanesinde Başhekim Yardımcılığı görevini yürüttü ve 2015 yılında üstelik ayrımsız kurumda başhekimlik görevine atandı. Tekin, bu görevinin birlikte senkronik adına Organ Nakli Aplikasyon ve Araştırma Merkezi Müdürlüğünü üstelik yürüttü. 22 Ilkgüz 2018’den bu yana Afiyet Bakanlığı Esenlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü görevini örümcek Prof. Dr. Ahmet Uğurlu, 15 Mart 2023 tarihi itibarıylaKütahya Keyif Bilimleri Üniversitesi Rektörü oldu. Evli ve üç yavru babası olan Prof Dr. Uğurlu’in, bire bir çoğu arsıulusal dergilerde tutmak üzere 100’ün üstünde yayımlanmış makalesi ve araştırı yazısı bulunuyor.

Uğurlu’in önümüzdeki günlerde yıpranmamış vazifesine başlaması bekleniyor. – KÜTAHYA

Share: