Mürtefi Fazıl Etçi, Kütahya Kent Hastanesi’nin Açılışının Benzeri Posta Henüz Ertelenmesine Aksülamel Gösterdi: “2015’te Yapılacaktı.

CHP Kütahya Saylav Yüce Fazıl Kasap; küşat tarihi birkaç misil ertelenen Kütahya Kent Hastanesi’nin, 14 Mart Tıp Bayramı’nda hizmete gireceğinin açıklandığını fakat gene tehir kararının alındığını belirtti. Etçi, “2015 seçimlerinde Şehir Hastanesi yapılacaktı. 2018’da üstelik sözleri vardı, 2019’a yetişecek dediler, 2023 oldu hala site hastanesi yok. Kütahyalı bu nöbet kandırılamayacak” dedi.

Kütahya Şehir Hastanesi’nin temeli 2017’de atıldı. Küşat için verilen tarihler, beş altı kez ertelendi. Serencam olarak 14 Mart 2023 tarihinde hizmete gireceği duyuruldu. AKP Kütahya İl başkanı Mustafa Önsay, 22 Ilkgüz 2022 tarihinde, içtimai iletişim araçları hesabında; “Kütahya Site Hastanesi 14 Mart Tababet Bayramı’nda açılıyor. Hep 182 bin metrekare kayran konusunda yerleşmiş kent hastanemizde 610 akak, 206 poliklinik, 22 ameliyathane, 79 gösterişli bakım ünitesi, 430 hane ve bin 160 araçlık park yeri imkanı mevcut. Faaliyete başladığında hep 750 kişiye istihdam sağlayacak. Böylelikle site hastanemiz, genişlik mehabetli yatırımlardan birisi olacak, vatandaşlarımıza bakım sağlayacak” açıklamasını yaptı.

Ancak şifahane, 14 Mart’ta birlikte açılmadı. Deprem gerekçesiyle, tecil kararı alındığı belirtildi. CHP Kütahya Saylav Uca Fazıl Etçi, tepki gösterdi. Şifahane amacıyla verilen sözleri anımsatan Kasap, şunları söyledi:

“Kütahya’de Site Hastanesinin esprisi şu: Kütahya gayrı illere göre devlet hastanesi sıfır yegâne şehir. Yatak kapasitesi bildirme düşünüm olan şehirlerden biri. 14 Mart Tıp Bayramı’nda Site Hastanesinin açılacağı vadedilmişti. Bu hastanenin bırakın martı april, mayıs ayında da tamlık meşgul vaziyette teslim edilmesi haddinden fazla çok el, imkansız. İç donanımları yetersiz, merdivenleri namevcut. Yer dizaynı yok. Hastaların park edeceği yerler da düzenlenmemiş. İçinde ameliyathaneler vesaireler idmansız. Çalışır kuzuluk getirilmesi çok el.

Verdiğiniz sözleri tutmuyorsunuz. Kütahya’yı seçkin seçme öncesi olduğu kadar burada de kandırıyorsunuz. 2007’üstelik dahi 2015 seçimlerinde Kent Hastanesi yapılacaktı. 2018’bile birlikte sözleri vardı, 2019’a yetişecek dediler, 2023 oldu bibi kent hastanesi namevcut. Kütahyalı bu nöbet kandırılamayacak. Binali Yıldırım’ın başvekillik döneminde temelini attılar buranın. Benzeri dönemlerde üste daha sonra temeli atılan Eskişehir ve Bursa Kent Hastanesi, Türkiye’de sayabileceğimiz 3-4 şifahane dahil şu anda çalışır vaziyette. Eskişehir Şehir Hastanesi, Eskişehir Yunus Emre Hastanesi ve Bursa Kent Hastanesi. Kütahya Kent Hastanesi onun üzerinden çok ant geçmesine rağmen hala açılmadı. 14 sene geçmiş buranın sayrılarevi olmasıyla ilişkin yapılanma başlamıştı amma hala sayrılarevi bulunmayan.”

Share: