Kırşehir Belediye Reisi Ekicioğlu, Çanakkale’de Planlı İl Şehremaneti Başkanları Toplantısı’na Katıldı

Kırşehir Şehremini Selahattin Ekicioğlu, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın sülale sahipliğinde planlı İl Belediye Başkanları Toplantısı’na katıldı.

Belediyeler arasındaki tesanüt ve gelişim birliğini arttırmanın beraberinde deneyim paylaşımlarında gezmek amacı ile belirli aralıklar ile düzenlenen İl Şehremaneti Başkanları Toplantısı, 30 Ilkgüz 2022 Cuma Namazı haset Şehitler Abidesi’nde planlı Çelenk Genişlik töreni ile başladı.

Şüheda Abidesi’ndeki Atatürk Anıtı’na verilen çelengin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile bitmeme fail törende mütekellim Çanakkale Şehremini Ülgür Gökhan, aralarında Kırşehir Belediye Reisi Selahattin Ekicioğlu’nun da bulunduğu Belediye Başkanlarını Çanakkale’dahi ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, toplantının muvaffakiyet ile geçmesini kâm etti.

Abidede planlı törenin arkası sıra Şehremaneti Başkanları, Şehitler Abidesi’ni gezerek, şehitliklere karanfil bıraktılar. Şüheda Abidesi’nde düzenlenen programın arkası sıra Alçıtepe’üstelik vatandaşlar ile dostça eden Başkanlar, arkası sıra 57. Söz ve Conkbayırı Şehitlikleri’ni gezdi.

Belediye Başkanları, Tarihi Yarımada’daki programın arkası sıra CHP İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. CHP İl Başkanı Kip Ümit Ural, CHP Dalan İlçe Başkanı Süleyman Ferda ile iklim ve kaymakamlık yönetimlerinin bulunduğu ziyarette Uray Başkanları, güncel konulara ilişik değerlendirmede bulundu.

İl Şehremaneti Başkanları Toplantısı programının ilk günü, Taihi Kıyı Hanı, Çarşı Caddesi ve Güzel Çarşı gezileri ile sona erdi.

Şehremini Selahattin Ekicioğlu, toplantıya ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Çanakkale İl Uray Başkanları Toplantımız önecesi (Bilecik) Bozüyük Uray Başkanımız Sayın Mehmet Talat Bakkalcıoğlu’nu mülakat ederek görüş alış verişinde bulunduk.

Uray Başkanımız Sayın Mehmet Talat Bakkalcıoğlu’nun kavrayış projelerinden birisi olan Boztram Raylı Tümce ile ilişik bilgiler alarak Kırşehir’bile yapmayı planladığımız ve ayrıntılı vadede taşıl odaklı araçları köprüleme bırakacak olan hafif raylı tümce projesiyle ilgili düşüncelerimizi paylaştık.

Ziyaretimizde Edirne’den Içkici Uray Başkanımız Sayın Gökmen Altay ile üstelik buluşarak dostça ika fırsatı bulduk.

Çanakkake’bile İl Uray Başkanları toplantımızı gerçekleştirerek, illerimizde yaptığımız çalışmalarla ilgili düşünüm alış verişinde bulunduk. Halkımız üzere eskimemiş projeler üretmeye bitmeme edeceğiz.

2017 yılında Çanakkale’dahi gerçekleşen Hak Kurultayı’nın kente ayrımsız armağanı olan ve üstünde beşer plakaları bulunan Hak Heykeli’ni; Hoşgörü Parkı’nı, Hayrettin Yağız Hoş Kokulu ve Tıbbi Parkı ile Özgürlük Parkı’nı mülakat ettik. Truva Atı heykeli uğrunda da anı fotoğrafımızı çektirdik.

Misafirperverlikleri amacıyla Çanakkale Şehremaneti Başkanımız Sayın Ülgür Gökan’a tam Kırşehirli hemşehrilerimiz namına teşekkürname ediyorum.”

Share: