İstanbul’da eğitimin döneminin başlamasıyla birlikte trafikte kükremek oluştu

Anaokulu ve ilkokul 1’inci sınıf öğrencileri, ahenk haftası kapsamında eğitime başladı. Öğrencilerin, eğitimin önceki gününde servislerle ve velilerinin hususi araçları ile okula yolculukları başlarken, İstanbul’un birçok noktasında ağır sıklet trafik oluştu. İstanbul Çökertme Gidiş Geliş uygulamasında ise gidiş geliş %51’i geçti.

Milli Eğitim Bilimi Bakanlığı marifetiyle açıklanan takvimle alay malay anaokulu ve ilkokul 1’inci dershane öğrencileri uyum haftası kapsamında zaman eğitime başladı. Yapılan duyurunun arkası sıra aynı hizip mektepli servislerle okullarına giderken, tıpkı kısmı ise velilerin özel araçları alay malay okullara gitmeye başladı. Sabah saatlerinden itibaren yollara dökülen vesait İstanbul’un bir nice noktasında kırıcı trafik oluşturdu. Haftanın birlikte geçmiş çalışma günü olması zımnında trafik %51’i geçti. Cevizlibağ Ankara istikametinde ise gidiş geliş tevakkuf noktasına geldi.

Okulların açılmasıyla gelişigüzel servisler da yollara döküldü. Çocuğunu uzlaşma haftasında zat aracıyla okula çatlamak talip veliler da servislerle alay malay yoğun trafik oluşmasına sebep oldu. İstanbul Cep Trafik uygulamasında ise kent genelinde trafik %51’i geçti. – İSTANBULShare: