Ilbay Akbıyık, oluşum atölyesini hizmete açtı

Hakkari Valisi ve Şehremaneti Başbuğ Vekili İdris Akbıyık, İŞGEM bünyesinde yer kayran ve 40 şahsiyet istihdam ile yola çıkıp 100 yabanlık istihdam hedefi bulunan oluşum atölyesinin açılışını yaptı.

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde evvel şubesini açan İşleyen Tekstil ikinci şubesini düzenlenen törenle Hakkari’de hizmete açtı. Açılışa Ilbay Yardımcısı İl Hususi İdaresi Umumi Sekreteri Tevfik Kumbasar, Durankaya Belediye Başkanı İsmail Demirci, sayıda davetliler katıldı. Burada mütekellim oluşum sahibi Soner İşleyen, geçmiş şubelerini Yüksekova ilçesinde ikinci şubesini ise Hakkari’de açtıklarını ve tahminî 40 emanet istihdam edeceklerini söyledi. İşleyen, “Hakkari bölgesi doğunun genişlik haddinden fazla işsizliğinin bulunduğu biri olduğunu hepimiz biliyoruz. İnşallah istihdamla bu bölgeyi hep alay malay kalkındıracağız” dedi.

Bartın Amasra’daki eroin kazada şehit olanlara Allah’tan rahmet, ailelerine sabırlar, yaralılara ise acil şifalar dileyerek konuşmasın başlayan Ilbay Akbıyık, “Dokuma atölyesinin evvel şubesi Yüksekova’de açıldı ve bir nice insanı bile istihdam etti. İkinci şubesini ise Hakkari’de açtı ve tahminî 40 emanet burada istihdam edilecek. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, bakanlarımızın desteğiyle Hakkari her devir değişiyor, dönüşüyor, gelişiyor ve tahammülfersa tıpkı hizmet seferberliği var. Hakkari’nin sunu şişman sorunu olan işsizliğin önüne artırmak için seçme tür imkanımızı seferber etmeye çalışıyoruz” dedi.

Oluşum atölyesi Vali ve beraberindekilerin katılımı ile yapılan dualar eşliğinde hizmete açıldı. Vali Akbıyık, atölyeyi mülakat ederek, burada çalışanlarla kardeşçe etti. – HAKKARİ

Share: