GİRESUN ICRA VEKILI ARISTOKRAT: MERSİN’DEKİ EYLEM, AMERİKA MERKEZLİDİR

İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Aristokrat, Mersin’de polisevine müteveccih terör saldırısına ilişkin, “Bu eylem, Amerika merkezli tıpkısı eylemdir” dedi. İçişleri Bakanı Aristokrat, SELIM Öğür Giresun İl Başkanlığı’nca düzenlenen Genişletilmiş İl Müracaat Toplantısı’na katıldı. Burada konuşan ve Türkiye’nin terörle mücadelede haddinden fazla muhteşem noktaya geldiğini kaydeden Vekil Aristokrat, “Sabık hafta başında şehidimizin kahramancasına mücadelesi, gazimizin kahramancasına mücadelesiyle 2 teröristin hem vurulması ondan sonraları birlikte cehennemin dibine kadar gittikleri o eylemde az daha CHP’liler geri akşam tweet atmışlar, ‘Türkiye’nin sokakları yıldırı doldu’ diye. ‘Terör doldu’, seviniyorlar. PKK’nın değme eylemi ‘Aman tıpkısı dingildeklik olsun, aman şöyle olsun, aman böyle olsun’. CHP’nin ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun o avanelerine söylüyorum buradan; PKK’nın eylemlerini sizi sevindirecek noktaya getirmeden onları yerin yedi itmam dibine gömmeyenler namerttir. 6 yıldır, 15 Temmuz’dan sonra tek eylem, onun da arkadaşlarımız hakkını verdiler, onu dahi söyleyeyim. Bu eylem, Amerika merkezli aynı eylemdir” diye niteleyerek konuştu.

‘MÜNBİÇ’TEN TARSUS’A PARAMOTORLA GELDİLER’

Mersin’deki saldırıyı gerçekleştirenlerin, Münbiç’ten paramotorla Türkiye’ye geldiğini kaydeden Soylu, “Bu eylemi gerçekleştirenler, Münbiç’ten cereyan ettiler. Eylemden önceki akşam ezanı saat 20.00 bakımından tamlık 12-13 saat paramotorla paraşütle beraber Tarsus’a geldiler. Tarsus’ta kıyıya andıran tıpkı yere indiler, sabahleyin saat 10.00’a doğru. Ondan sonraları akşama büyüklüğünde orada kaldılar ve oradan yürüyerek sonra birilerinin arabalarına binerek normal vatandaşların, onlar dahi insanlık namına götürmüşler ve ondan sonra eylemi gerçekleştirdiler. Ego 6 yıldır İçişleri Bakanlığı yapıyorum, ilk kez Amerika aracılığıyla bizden tıpkısı özdek istendi. Emniyet Umumi Müdürlüğü’müzden ve istihbarat birimlerimizden ‘Şu gösteri yapan silahların sekans numaralarını sizden istiyoruz’. Sebep istediler? Bizim arkadaşlarımız üstelik onlara çokça güzel bir karşılık verdi, duyum teşkilatımız. ‘Siz geçmiş geçmiş PKK’ya gönderdiğiniz silahların dizi numaralarını bize gönderin, tığ ondan sonraları size göndeririz’ diye niteleyerek” dedi.

Vekil Soylu, karşılarında kökü dışarıda esas muhalefet partisi olduğunu söyleyerek, “Bu işi takip etmeyeceğimizi düşünmesinler. Görecekler; o cetvel, onların başına bela olacak. Teröristi aşkın benzeri yerde aramalarına lüzumlu yok. Meclis’te tezce yanı başlarına baktıklarında HDP milletvekillerine bakmaları yeterlidir, terörist gidermek üzere. Onlara eş çıkanlar, onlarla beraber olanlar, onların hapishaneden attığı mesajlara el çırpanlar, tabiatıyla ki bu milletten vacip cevabı alacaklardır. Herhangi Bir beraber alacaklardır. Fenomen oldu, ‘İlk ilk DEAŞ yaptı’ dediler, yetmedi; o ilçedeki yöneticileri, ayrımsız avrat polis cinnet geçirdi o taradı dediler zira PKK’ya türap kondurmak istemiyorlar. Tığ yaptığımız araştırmaların peşi sıra tıpkısı yorum ortaya koyduk, ondan sonradan şirazeleri şaşmış oldu. Bu işin içerisinde kimlerin olduğunu biliyoruz. Buradan öyle sıyrılmak cılız tıpkısı gelişim değildir” diye niteleyerek konuştu.

‘TERÖRİST SAYISI 120’NİN ALTINA DÜŞTÜ’

PKK ve yıldırı örgütlerinin ocak ayından itibaren toplam 126 gösteri gerçekleştirmek istediklerini belirten Vekil Aristokrat, “Bunların yalnız 13’ü etkili bombaydı. Onların hepsini engelledik. Genelkurmay’dan Türk Silahlı Kuvvetleri’ne büyüklüğünde jandarmadan polisimize büyüklüğünde savunma sanayimizden MİT’e kadar cumhuriyet tarihinin bildirme faal, Sayın Cumhurbaşkanı’mızın yönetimi ve iradesiyle terörle uğraş ediyoruz. Bunun sonucunu alıyoruz. Türkiye içerisindeki terörist sayısı kimi zamanlar on binler oldu, demincek 120’nin altına düştü. Tığ cumhuriyetin bir numara asrını bitiren milletiz. Demincek ikinci asrına hayatımız izin ederse terörle savaş tıpkı günlük bir gelişim değildir. Zira bu işi başımıza musallat edenler, ülkemizin standartları yükselmesin, müstakil ve etkili benzeri ülke olmasın, kalkınan tıpkı mutluluk olmasın, başımıza bela etmişlerdir, musallat etmişlerdir” açıklamasında bulundu.

“Giresun kahraman ayrımsız şehirdir, bu yiğit şehre ikmal yöneltmek istiyorum” diyen Bakan Soylu,

“Bugün Türkiye’de kırsalda yıldırı örgütü az daha tamamına yakını çökertilme noktasına getirilmiştir. Tendürek Dağı çok yıllar sonradan tertemiz, Kars’ta tıpkısı tek yıldırıcı bulunmayan. Bingöl, Elazığ arı sili, Erzurum arı sili. Amonaslar, karşısı çabucak Afrin olmasına rağmen çabukça Suriye olmasına karşın tertemiz. Hepinizin nezdinde söylüyorum. Cumhuriyetin 100’üncü yılında 29 Teşrinievvel 1923 tarihinde Balkı arı sili olacak, Van kırsalı arı sili olacak, Şırnak tertemiz olacak, Hakkari ve Tunceli tertemiz olacak, PKK yıldırı örgütü Allah’ın izniyle çökertilecek” dedi. Nazır Aristokrat, konuşmasının arkası sıra TBMM’nin açılışına katılmak amacıyla Ankara’ya gitti.Share: