Mersin’de 2 aynasız bıçakla yaraladıkları kadını kaldırıcı ve jantla üstelik darbetmiş

Mersin’in Erdemli ilçesinde erkek arkadaşı ve onun kuzeni vasıtasıyla bıçakla ve darbedilerek yaralanan kadın, işkenceye maruz kaldığını belirterek zanlıların sunu tehlikeli cezayı almasını istedi.

Silifke ilçesi İncekum mevkisinde 28 Eylül’üstelik buluştuğu eş arkadaşı H.S. ve onun kuzeni M.G. vasıtasıyla araçla götürüldüğü Efdal ilçesinde bıçakla ve darbedilerek bati yaralanan R.E’nin (23), Erdemli Devlet Hastanesi yoğun hizmet servisindeki tedavisi tamamlandı.

Servise alınan R.E, gazetecilere tahminî 5 ay önceki tanıştığı H.S’nin buluşmalarında babasının mezarını ülfet edeceğini belirterek, aracına aldığını, kendilerine arkadaşının kuzeni M.G’nin da eşlik ettiğini anlattı.

H.S’nin cep telefonunu elinden alıp tanımadığı kişiyle karşılaşmak için akıl gönderdiğini iddia fail R.E, şöyle devam etti:

“Silifke ilçesi Yeşilovacık mevkisine vardığımızda A.Ş. ismindeki aynı kişinin önünü kesip darbettiler. Elan sonraları beni de darbedip aracın bagajına koydular. Babasının bile kabrinin olduğu mezarlığa götürüldüm. H.S, beni sandalye, aracın kaldırıcı su ve jantıyla darbetti. Vahim yaralar almıştım. Su istedim amma tıpkı katre akarsu vermediler. H.S, ‘Babamın mezarının başında öleceksin.’ diyordu. Bamyatarlası kaymakamlık merkezine çok uzaktaydı. Tıpkısı küşayiş kaçmaya çalıştım ama beni yakalayıp başıma taşla vurdu. Bayılma durumuna geldim. H.S, bana vurmaya bitmeme etti. Daha sonradan yeniden aracın bagajına beni koydular. Araçta ve götürüldüğüm evimde üstelik yol bitmeme etti. Annemin beraberinde el atıp bıçakla başımdan yaraladı.”

R.E, erkek arkadaşının namına engel olmak isteyen annesine da saldırmaya çalıştığını, polislerin gelmesi üstüne dahi kaçtığını anlattı.

Pahal işkenceye maruz kaldığını belirten R.E, “Aynı sermaye cezaevinden çıkmasınlar. Benim yaşadıklarımın fazlasını yaşasınlar. Bibi kendime gelemedim. Kadına yönelik şiddete alın bildirme kısık cezalar çıkartılsın.” ifadelerini kullandı.

İddiaya göre, 28 Eylül’üstelik H.S. birlikte kuzeni M.G. ve kız arkadaşı R.E. ile Silifke ilçesi İncekum mevkisinde buluşmuştu. Bu tam H.S, aralarında çıkan tartışmanın büyümesi üstüne R.E’yi darbedip bıçakla yaralamıştı.

H.S. daha bilahare kuzeni M.G’nin de yardımıyla R.E’yi arabanın bagajına koyup Yeşilovacık Mahallesi’ndeki benzeri mezarlığa götürüp birlikte darbettikten bilahare ailesinin evinin önüne bırakılmıştı.

Yaralı avrat ambulansla Efdal Celal Hastanesi’ne kaldırılarak ağırbaşlı bakıma münfail, polislerce yakalanan zanlılar H.S. ve M.G, “paydaşlık halinde silahla cerh” ve “hürriyeti mahrum kılma” suçlamasıyla atıf edildikleri adliyede tutuklanmıştı.Share: