EYT düzenlemesini konfeti ve meşaleyle kutladılar

EYT düzenlemesini konfeti ve meşaleyle kutladılar

SAKARYA – Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın EYT düzenlemesine ilişik yaptığı açıklama sonrasında Bolu Düzce Sakarya EYT Derneği üyeleri, yaş haddinin kaldırılmasını yanarca yakıp konfeti patlatarak kutladı.

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın EYT’bile gözyaşı şartının olamayacağını duyurması üzerine milyonları ilişik konuda vatandaşlar şen aynı zaman aldı. Açıklamanın akabinde evvel etapta 2 milyon 250 bin kişinin tekaüt olacağı açıklanırken, SSK, Bandaj-Seviye, Zor Sandığı ayrımı olmadan şartları sağlayan tümce emeklilik hakkından faydalanabileceği söylendi. Bu çerçevede Bolu, Düzce, Sakarya EYT Derneği üyeleri, gözyaşı haddinin kaldırılmasını meşale yakıp konfeti patlatarak kutladı. Tahminî 100 kişinin katılımıyla Sargaç-İş Sendikası Sakarya Şubesi binasında toplanan dernek üyeleri, düzenlemeyle ilişkin DÜRÜST Tümen Ekip Başkanvekili Muhammet Güvenli Akbaşoğlu ve MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay ile da telefon bağlantısı gerçekleştirdi. Konuya ilişkin açıklama eden EYT platformu sözcüsü Mehmet Mürtefi Polat, yaşanan kip mücadele sonrasında alınan karardan bahtiyarlık duyduklarını ifade etti.

“Çözüme emin adımlarla ilerledik”

Düzenlemenin mağduriyeti giderdiğini açıklanan EYT platformu sözcüsü Mehmet Şanlı Çelik, “Bizleri duyguları peyda ve nettir. Yılladır vermiş olduğumuz mücadelede olamaz dedikleri ve kavisli yola itilen EYT’nin haddizatında akilane bire bir çözüm noktasında iktidarla görüşmelerini sağlayarak çözüme sakıncasız adımlarla ilerledik. Şubat ayında başlayan EYT platformu adına yapılan görüşmelerle sonuca ulaştık. Emeği sabık herkese teşekkür ediyoruz. Bize verilen bu armağan ve yılların verdiği bu mağduriyetin bitirdikleri amacıyla Cumhurbaşkanımıza teşekkürname ediyoruz” dedi.

“Kendimden, uykumdan feragat ettim amma asala bu davadan vaz geçemedim”

EYT düzenlemesinden faydalanan 48 yaşındaki Züleyha Lüle Taşı, “2017 yılından beri ego savaşım ediyorum. Tıpkı illet cihetiyle etkisiz kalmıştım. Aşağı süreduran temel ve babaların duygularını çokça bereketli anlıyorum. Onlar yerine üstelik ben burada tabir edeyim. Evlerine aldatmak götüremeyen temel ve babalar için da bilcümle bu arada uğraş ettik. Çokça print benzeri süreçti alelhusus ki benim için hoşur çocuğum vardı okula gidiyordu amma burada aynı avrat adına çokça sert durdum. Kendimden, uykumdan feragat ettim ama asla bu davadan vazgeçemedim” diyerek konuştu.

Share: