Eskişehir domestik haberi | Tepebaşı Belediyesi Gençlik Tiyatrosu Türkiye’yi Entrika Etti

Tepebaşı Belediyesi Toyluk Tiyatrosu, Berlin’de planlı ‘European Democratic Action Week’ kampına katılarak Türkiye’yi temsil etti. Öğrenciler, atölyeler sonrası et kafalı transformasyon malzemelerinden ürettikleri kostümleri, sahneledikleri temaşa oyunu ile izleyicilerin beğenisine sundu.

Tepebaşı Belediyesi Cahillik Tiyatrosu, Tepebaşı Belediyesi’nin cömert belediyesi olan Almanya’nın Treprow-Köpenick Belediyesi vasıtasıyla 19-25 Ilkgüz tarihleri ortada Berlin’de planlı ‘European Democratick Action Week’ kampına katıldı. Almanya, İtalya, Çek Cumhuriyeti ve Polonya’dan 14-17 gözyaşı arası gençlerin katıldığı kampta Türkiye’yi Tepebaşı Belediyesi Toyluk Tiyatrosu öğrencileri temaşa etti.

ÖĞRENCİLER, ATÖLYELER SONRASI GERİ TRANSFORMASYON MALZEMELERİNDEN ÜRETTİKLERİ KOSTÜMLERİ, SAHNELEDİKLERİ TİYATRO OYUNU İLE İZLEYİCİLERİN BEĞENİSİNE SUNDU

Kampa katılan Bilgisizlik Tiyatrosu Eğitmeni Selçuk Tuzcuoğlu ve Cahillik Tiyatrosu öğrencileri, ‘sürdürülebilirlik’ ve ‘geleceğin şehirleri’ konulu atölyelere katılarak Eskişehir’deki sürdürülebilirlik ve kalın kafalı transformasyon örneklerini içeren tike gerçekleştirdi. Öğrenciler, atölyeler sonrası kalın kafalı inkılap malzemelerinden ürettikleri kostümleri, sahneledikleri tiyatro oyunu ile izleyicilerin beğenisine sundu.

Katılımcılar, sertifikalarını Treptow-Köpenick Belediye Reisi Oliver lgel’in elinden aldı.

Share: