El Topu Erkekler Türkiye Kupası’nın serencam şampiyonu, Cemal Kütahya üzere oynayacak

Hentbolda HDI Sigorta Rical Türkiye Kupası’nın akıbet şampiyonu Beykoz Belediyespor, aynı başarıyı tekrarlayıp, şampiyonluk kupasını Kahramanmaraş merkezli depremlerde Hatay’dahi hayatını kaybeden A Milli Hentbol Takımı Kaptanı Cemal Kütahya’ya armağan etmek istiyor.

Selçuki Belediyesi Uluslararası Spor Salonu’nda planlı Sekizli Final’in ikinci karşılaşmasında Nilüfer Belediyespor’u yenerek adını nısıf finale yazdıran Beykoz Belediyespor, kulüpte uzun yıllar oynayan ve hayalleri nakıs mütezayit Cemal Kütahya’nın anısını yaşatmayı hedefliyor.

Beykoz Belediyespor’un bando kaptanı Çağlayan Öztürk, AA muhabirine, Cemal Kütahya ile senelerce beraber oynadığını, çok andıran arkadaşı olduğunu söyledi.

Ayrıca A Milli Takım’bile de Kütahya ile gestalt terlettiklerini aktaran Çağlar Öztürk, “Cemal Kütahya ile Beykoz Belediyespor’dahi oynarken benzeri müddet eş arkadaşı olmuştuk. Ailesiyle birlikte haddinden fazla yakından tanıştığım, görüştüğüm bire bir arkadaşımdı.” dedi.

“O, hentbol için gelişigüzel şeyini verdi”

Çokça nazik hedefleri olan Kütahya’nın hayallerinin yarım yamalak kaldığını vurgulayan 35 yaşındaki aktör, şunları kaydetti:

“Acımız haddinden fazla balaban. İnsan özlük canından birini kaybedince çokça daha apayrı teessürat yaşıyor. Onunla çokça anımız var. Bu Arada üzüldük, bu arada ağladık, bu arada gülüp eğlendik. Haddinden Fazla büyük hedefleri vardı. Milli takımda, Avrupa şampiyonasında bilcümle böke görünmek isterdi. Çünkü gol krallığı yaşamış biri. Ligde üstelik yapacağı pir işlemler vardı. Şayet böke olursak, Kahramanmaraş merkezli depremlerde yaşamını yitiren Cemal Kütahya’nın adını ve anısını yaşatmak amacıyla her şeyi yapmayı düşünüyoruz. Camiamızdan tıpkı duygusal kaybettik. Bunu unutturmamak gerekiyor. Zira o, hentbol için her şeyini verdi. Elimizden geleni yapmaya hazırız.”

“İyi bire bir takımız”

Çağlayan Öztürk, bu doğrultuda kupayı alarak, az buçuk olsun maneviyat ve motivasyon kazanmayı amaçladıklarını belirtti.

Adım adım gittiklerini ve evvel hedeflerinin yarı finalde Sakarya Büyükşehir Belediyespor’u yenmek olduğunu anlatan tecrübeli oyuncu, “Kupa kabul etmek haddinden fazla güzelce bire bir ruh. Geçen yıl Beykoz halkına benzeri yürek kazandırdık. Bu yıl bile bunun tekrarını istiyoruz. Sükse anca ayrımsız öz kim çıtayı yukarıya çıkardığınız devir beklentiler hep artıyor. Şu anda de ligde lideriz. İyi ayrımsız takımımız var.” diye niteleyerek konuştu.

Nisanda oynanacak 2024 EHF Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde guruptan geçmek istediklerini tamlayan Çağlar Öztürk, Türkiye tarihinde ilk kez Avrupa Şampiyonası’na katılabilmeyi arzuladıklarını dile getirdi.

Share: