Bodrum’da domestik ve yabancı gruplar dans gösterisi sundu

Muğla’nın Bodrum ilçesinde, aralarında domestik ve yabancıların olduğu gruplar ile füru raks gösterisi sundu.

Bodrum Belediyesi Herodot Hars Merkezi’nde Genişlik Yüksekokul aracılığıyla düzenlenen etkinliğe, aralarında Rusya, Ukrayna ve

Brezilya uyrukluların da olduğu dans, idman ve cambazlık sporcularının performansı beğeni topladı.

Etkinlikte, değişik yabancı grupların şovları bile dikkat çekti. Küçük çocuklarını sahnede bale ve jimnastik yaparken izleyen aileler balaban heyecan yaşadı.

Dans ve çalışım şovları, Türk ve Ukrayna tabiiyetli eğitmenlerce gerçekleştirildi.

Organizasyon yetkililerinden Büyük Dülger, gazetecilere, çocukları dünyanın birçok ülkesinden eğitmenler eşliğinde yetiştirdiklerini söyledi.

Akademi olarak 7 yıl evvel kurulduklarını anlatan Dülger, “Bodrum’birlikte çokça sayıda beledi Ukraynalı var. Savaştan etraf Rusya’dan birlikte buraya müesses insanlar var. Onların birlikte çocukları akademimizde eğitim görüyor. Bünyemizde 100’e mümasil bu ülkelerden öğrencimiz kâin. Benim eşim bile Ukrayna tabiiyetli dans eğitmeni.” diyerek konuştu.

Eşi Iryna Dülger de iyice bire bir etkinliğe karı sahipliği yaptıklarını belirterek, “Çok güzelce ve erke dolu benzeri akşam ezanı oldu. Füru üzere bire bir şeyler yapmayı çokça seviyoruz. Bodrum’birlikte 10 yıldır yaşıyorum. Çocuklarla 6 yıldan fazladır çalışıyorum. Çocuklar yapabildiği devir ben birlikte çokça bahtiyar oluyorum.” ifadesini kullandı.

Etkinliğin böylecene çocukların ve ailelerin sevgisiyle karşılaşan Ukrayna tabiiyetli dans eğitmeni Darya Shramko dahi gösterileri başarıyla tümleç çocuklara sahnede sarılıp teşekkür etti.

Share: