Bayburt haberi! Bayburt’ta kuvvetli yağmur ve sıkıntı uyarısı

Bayburt’ta akva yağış ve sıkıntı uyarısı

BAYBURT – Meteorolojiden Bayburt üzere sağlam yağmur ve fırtına uyarısında bulunuldu.

Meteoroloji 12. Kesim Müdürlüğü ekiplerince yapılan serencam değerlendirmelere bakarak, Bayburt genelinde havanın parçalı ve çokça bulutlu, yerel kalkışmak için bora ve asuman patırtılı boğanak yağışlı geçeceği öngörülüyor. Hava sıcaklığının zaman normalleri civarında seyredeceği kentte rüzgar, alelumum cenuplu yönlerden belli belirsiz kimi vakit mutedil kuvvette, kısa kesiksiz sıkıntı (40-70 düz vadi 80 km/sa) olması bekleniyor.

Meteoroloji ekiplerince yapılan uyarıda, “Bayburt çevrelerinde güney ve güneydoğu yönlerden sağlam ve güdük devamlı fırtına (40-70 düzlük düz 80 km/sa) beklendiğinden ulaşımda aksamalar, yapı uçması, dikme devrilmesi kabil olumsuzluklara cebin titiz ve müdebbir olunmalıdır.” denildi.

Öte yandan Meteoroloji Umumi Müdürlüğünce, Sivas ve Tokat çevreleri ile Ordu’nun bağırsak ve batı kesimleri için akva bora, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Elazığ, Gümüşhane, Bayburt ve Sivas’ın şark çevreleri üzere sıkıntı uyarısında bulunuldu.

Meteoroloji Umumi Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, zaman tün saatlerinden itibaren erte akşam saatlerine büyüklüğünde Sivas ve Tokat çevreleri ile Ordu’nun çöz ve mağrip kesimlerinde yerli namına kuvvetli sağanak ve asuman ses sağanak bekleniyor.

Share: