Batman’da herhangi bir hareket yeri zabıtalar marifetiyle 4 defa denetlendi

Batman Belediyesi, site genelinde gerçekleştirdiği denetimlerini yılın 365 haset kıvrak namına sürdürdüğünü açıkladı.

Belediyeden yapılan açıklamada, 2022 yılı başından bu yana yapılan denetimlerde besin imalathaneleri ve gıda ürünü satan tekmil işletmeler tek tek denetlendiği ve Zabıta Müdürlüğü Azık Mühendisi nezaretinde yapılan denetimlerde, fırınlara 568 muamele gerçekleştirilirken, 132 fırına mevzuatın gerekliliklerini hesabına getirmediklerinden dünya yönetsel nakdî ceza uygulandığı belirtildi.

Zabıtasının gerçekleştirdiği rutin market denetimlerinde 391 prosedür gerçekleştirilirken, 73 market üzere sonuç istimal tarihi önceki kitap bulundurmakta, 53 markete ise ruhsatsız olamktan çevre cezai iş uygulandı.

Belediye Gıda Denetleme birimince; pastane ve tatlı gelişim yerine 83 prosedür gerçekleştirilirken, 12 hareket adına yönetimsel para cezası, ekol kantinlerinde yapılan 112 işlemde 2 kantine son istimal tarihi eski besin ürünü satmaktan kıran cezai muamele uygulanırken, 47 okul kantinine ise iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatı olmadığından yağlık cezai muamele uygulandı. Vücut satımı gerçekleştiren kasaplarda 98 etçi içerisinde 38 gelişim namına cezai işlem uygulandığı bilgisi paylaşıldı. – BATMAN

Share: