Batman Valisi Canalp, inşası süren Efsanevi Tedavi, Hizmet ve Rehabilitasyon Merkezini inceledi

Batman Valisi ve Uray Komutan Vekili Ekrem Canalp, inşası bitmeme eden Efsanevi Tedavi, Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde incelemelerde bulundu.

Canalp, yapımı süren Efsanevi Tedavi, Bakım ve Rehabilitasyon Merkezini müzakere etti, çalışmalarla ilgilendiren vukuf aldı.

Gazetecilere açıklama eden Canalp, alanda iki ayrımlı projenin yürütüldüğünü belirtti.

Birinci projenin Efsanevi Tedavi, Bakım ve Iyileştirme Merkezi olduğunu anlatım fail Canalp, 45 dönüm yerey üzerinde 15 milyon lira bire bir bütçe ile çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Canalp, “Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki sunu iri efsanevi barınağını inşa etmeyi hedefliyoruz. Projemizin yüzde 85 fiziki gerçekleşmesini sağlamış durumdayız. Bu proje içerisinde ameliyathane, taharri odaları, röntgen odası, laboratuvar, sökel bakım odaları ve pisik evi bölümleri olacak.” dedi.

Hayvanların seçme türlü ihtiyacının bu merkezde karşılanacağını dile getiren Canalp, alanda planlı ikinci projenin ise hayvanlar amacıyla azade dolaşım alanı oluşturulması olduğunu söyledi.

Canalp, “Etrafı çıplak olacak, hayvanların özgürce dolaşmasına amelî olacak. Bu kayran içerisinde dahi hayvanlarımıza tahaffuz imkanı sağlayacak kulübeler mensur edeceğiz. Antrparantez hayvanlarımıza sürekli beslek yapacağız. Hayvanlarımız çıkmaz aralarında, çöplerden yemek araştırmak yerine buradaki alanda serbestçe gelip, ihtiyaçlarını giderecekler.” dedi.

Share: