Konya’da 2 yaşındaki çocuğun trafik kazasında ölümüyle ilişkin sanık hakim karşısında

Konya’birlikte trafik kazasında ağır sıklet yaralanan 2 yaşındaki çocuğun, 8 yıl yavaş bakımda kaldıktan bilahare yaşamını yitirmesiyle ilgili tutuklanan sanığın yargılanmasına başlandı.

1. Dokunaklı Ukubet Mahkemesinde görülen duruşmaya tutuklu sanık Mustafa Y. ile canip avukatları katıldı.

Mustafa Y, olayla benzeri ilgisinin bulunmadığını öne sürerek, “Suçlamayı kabul etmiyorum. Alay konu akarsu kazaya bozukluk olan çoban ben değildim.” ifadesini kullandı.

Duruşmada tanık yerine dinlenen Yaşar T. öldürülmüş Zişan Can’ın bulunduğu araca çarpan kamyonun plakasını görmediğini amma yanında ve arkasında gül evet üstelik lale resmi gördüğünü söyledi.

Sanık avukatı ise müvekkilinin kazaya müdahil çoban olmadığını belirterek, “Müvekkilim görüngü takkadak olay yerinde değildir. Buna ilgilendiren günce çalışma programlarını ve mülakat kayıtlarını dosyaya sunduk. Müvekkilim fenomen anında eksantrik bire bir yerdedir.” dedi.

Mahkeme heyeti, sanığın mevkufiyet halinin devamına karar vererek dosyadaki eksikliklerin tamamlanması üzere duruşmayı erteledi.

Büyük Can idaresindeki 42 RR 424 plakalı araba ile 22 Eylül 2013’de Konya-Afyonkarahisar kişmiri yolunun 33. kilometresinde sürücüsü ve plakası belirlenemeyen akarsu tankeri arazöz çarpışmış, arazözün sürücüsü kazanın peşi sıra aracıyla kaçmıştı.

Yavaş yaralanan ve 8 sene ciddi bakımda yaşam mücadelesi veren Zişan Duygusal, 13 Karı 2021’de yaşamını yitirmiş, kazaya ilişik anket başlatılmış, şüpheli kâin Mustafa Y. karşı dava açılmıştı.

???????

Share: