Balıkesir’de denizde boğulan sözleşmeli leşker ve kuzeni Kütahya’da toprağa verildi

Balıkesir’in Erdek ilçesine serinlemek amacıyla girdikleri denizde boğularak hayatlarını kaybeden Piyon Kontratlı Asker Abdullah Kara ve kuzeni İsmail Kara memleketleri Kütahya’nın Simav ilçesi Eğirler köyünde gözyaşları içre toprağa verildi.

Edinilen bilgiye bakarak, geçtiğimiz Muamele haset yakınlarının düğünü için gittikleri Erdek’te açılmak amacıyla denize giren Simav ilçesi Eğirler köyünden Piyon Sözleşmeli Çeri Abdullah Kişmiri (21) ve 14 yaşındaki kuzeni İsmail Kara denizin pattadak kabarması ve dalgaların yükselmesi nedeniyle boğularak hayatlarını kaybetmişlerdi.

Kontratlı Çeri Abdullah Esmer üzere memleketi Simav’ın Eğirler köyünde cenaze töreni düzenlendi. Törene Kütahya Valisi Uca Çelik, Vali Yardımcısı Mustafa Güney, Kütahya Garnizon Komutanı Liva Necati Sıra, SELIM Öğür ve MHP’nin İlçe Başkanları, STK temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Kılınan cenaze namazının peşi sıra Abdullah Yağız, kuzeni İsmail Esmer ile birlikte gözyaşları beyninde karye mezarlığında toprağa verildi.

Kütahya Valisi Ulu Çelik özellikle kalkışmak amacıyla protokol üyeleri ve vatandaşlar Kişmiri ailesine başsağlığı dileklerinde bulundu. – KÜTAHYA

Share: