Balıkesir’de jandarmadan asayiş ve esrar operasyonu

Balıkesir’de bitirmiş ekipleri memleket genelinde yaptıkları düzenlilik ve kaçakçılık ve birleştirme suç operasyonlarında bütün 65 şahsı gözaltına alırken, çok miktarda zırh, mühimmat, habersizce ispirto ve maden konu ele geçirdi.

Balıkesir İl Bitirmiş Komutanlığı ekiplerinin kaçakçılık ve organize cürüm olaylarına müteveccih yapılan çalışmalar neticesinde; 15 bin 560 sayı sentetik metal hap, 1 gram metamfetamin, 2 kilogram 401 gram kubar yaman, 88 soy kenevir, 2 adet av tüfeği, 55 skor av tüfeği fişeği, 73 litre gizliden gizliye bade, 20 litre etanol, 3 nüsha eroin kullanma aparatı ele geçirildi ve olaylarla ilgili kendisine 23 keleş yakalandı.

Yine Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı ekipleri umumi güvenliği ve asayişi nail olmak için Ayvalık, Burhaniye, Bandırma, Bigadiç, Dursunbey, İvrindi, Edremit, Gönen, Karesi, Kepsut ve Sındırgı ilçelerinde yapılan çalışmalarda ve yapılan posta aramalarında; türlü suçlardan aranan 42 nefer yakalanırken, 1 sayı tabanca ve 1 adet yivsiz av tüfeği ele geçirildi. – BALIKESİR

Share: