Ardahan’ın yöresel ürünleri Sultangazi’de vatandaşların beğenisine sunuldu

Ardahan’ın yöresel ürünleri Sultangazi’bile vatandaşların beğenisine sunuldu

İSTANBUL – Sultangazi’birlikte Türkiye’nin ciharıyek yanından lokal ürünler ve kültürel etkinlikler vatandaşlarla buluşmaya bitmeme ediyor. Bu çerçevede kaz hitit, gravyer peyniri, eti ve balı ile ünlü olan Ardahan’ın dernekevi ürünleri Sultangazi’üstelik düzenlenen etkinlikte vatandaşların beğenisine sunuldu.

Sultangazi Belediyesi ile İstanbul Avrupa Yakası Ardahanlılar Derneği yoluyla “Ardahan Günleri” düzenlendi. Sultangazi Belediyesi Aktiflik Alanı’nda yapılan etkinlikte Ardahan’ın ünlü ürünleri ahmak eti, gravyer, hitit ve balı Sultangazili vatandaşlarla buluşturuldu. 4 çağ boyunca devam eden etkinliğin kapanış programına vatandaşlar büyük rabıta gösterdi. Etkinliğin kapanış programına Sultagazi Belediye Reisi Av. Abdurrahman Dursun da katıldı. Başkan Dursun, “Yöresel günlerimizi çok hayat dolu aynı şekilde gerçekleştiriyoruz” dedi.

“Memleketimizden kopmuyoruz”

Memleket günlerinin önemine vurgu fail Sultangazi Belediye Reisi Av. Abdurrahman Dursun, “Lokal etkinliklerimiz korkulu benzeri şekilde devam ediyor. Zaman sekizincisini gerçekleştiriyoruz. Yurt günlerini temin amacımız hem memleketimizi gitmek hem skor ve geleneklerimizden, göreneklerimizden kopmamak, hem şehrimizi yaşıyoruz hem memleketimizden kopmuyoruz. Bu çerçevede yöresel günlerimizi çokça dinç benzeri şekilde gerçekleştiriyoruz” dedi.

“Herkesi Sultangazi’ye nida ediyorum”

Programa herkesi çağırma eden Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun, “Ardahanlılar zaman hem yöresel tatlarını tanıtacaklar hem birlikte gelenek ve göreneklerini burada sergileyecekler. Halk Bilimi ve oyunları ile pir tıpkı gün olacak. 4 bölüm süresince bitmeme edem etkinliğin bugün kapanışını gerçekleştireceğiz. Herkesi Sultangazi’ye davet ediyorum” şeklinde konuştu.

Program; halayların çekilmesi, bakraç atışmalarının yapılmasıyla ile devam etti.

Share: