Altıeylül’de polis ekipleri meslek kantinlerini denetledi

Altıeylül Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri yetişek-tedris yılının başlamasıyla birlikte ekol kantinlerinde teftiş yaptı.

Altıeylül Belediyesi Polis Müdürlüğü’ne sınırlı ekipleri, okulların açılmasıyla birlikte gerçekleştirdikleri denetimlerine hız verdi. Altıeylül genelindeki cemi okullarda terbiye-talim yılı süresince cimri denetimler yapacak olan ekipler velilerinin meslek kantinlerinde satılan gıdalar konusundaki endişelerini da soldurmak için denetimlerini arttırdı.

Altıeylül Belediyesi Afiyet İşleri Müdürlüğü’ne vabeste besin mühendisleriyle alay malay geçekleştirilen denetimler sonucu öğrenciler üzere sakıncalı olabilecek mahsulat ve azık malzemeleri inceden inceye incelenerek numuneler alındı.

Altıeylül Belediyesi namına öğrencilerin sağlığını civar planda tutup alelhusus meslek kantinleri ve ekol çevrelerinde mevcut işletmeleri gümüşgöz tıpkısı şekilde denetleyerek kusurlu işletmelere seçim çerçevesinde gerekli yaptırımları uyguladıklarını dile getiren Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Orion “Geleceğe yatırım yerine gördüğümüz çocuklarımızın sağlığı bizim için herhangi bir şeyden henüz koskocaman. Bu yüzden başlayan eskimemiş eğitim bilimi-talim yılıyla okul kantinleri ve ekol çevrelerinde mevcut işletmelerde, Esenlik İşleri Müdürlüğü’müz ve Polis Müdürlüğü’müzün kolektif yürüttüğü ameliyat ile gelişigüzel denetimlerimizi sıklaştırdık. Velilerimizin içi bayındır olsun. Çocuklarımızın sağlığı bizlere gönül.” dedi.

Share: