32 derslikli iki ortaöğretim binasının temeli atıldı

Yardımcı’ın Banaz ilçesinde depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle yıkılan iki okulun eskimemiş binalarının asıl atma töreni gerçekleştirildi.

Temel atma töreninde mütekellim Çeltek Valisi Turan Ergün, Martir Tuncay Durmuş Mesleki ve Maharet Rum Lisesi ile Martir Necati Candan Rum Lisesi binalarına depreme narin olmasından yağlık yıkım kararı verildiğini anımsattı.

Bu iki lise binasını çabucacık eğitimin hizmetine arz etmek istediklerini bildiren Ergün, “Bu iki yatırımın tahminî envestisman değeri 100 milyon liraya mümasil. Bu liselerden Şehit Necati Özden Rum Lisesi inşallah ayrımsız dahaki sene ilkgüz ayında yani eğitim bilimi tedris yılı başladığında, Şehit Tuncay Mesleksel ve Beceri Anadolu Lisesi’ni ise tahminî ondan 2-2,5 kamer sonradan, önümüzdeki yılın ikinci döneminde eğitime açacağız.” dedi

Ergün, Martir Tuncay Durmuş Mesleki ve Ustalık Rum Lisesi’ne ayrımsız zamanda 2 atölye binasının üstelik nesir edileceğini sözlerine ekleyerek, yatırımların hayata geçmesinde emeği geçen herkese teşekkürname etti.

AK Öğür Yardımcı milletvekilleri Mehmet Altay ve İsmail Güneş’in beraberinde İl Milli Eğitim Bilimi Müdürü Bülent Şahin’in da müzakere yaptığı törende on altışar derslikli okulların temelleri atıldı.

Törene Belediye Başkanı Mehmet Kıvılcım, Banaz Kaymakamı Musa Aydemir, Banaz Şehremini Zafer Arpacı, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Fahri Besili ve İl Itimat Müdürü Mutlu Gezer bile katıldı.

Share: