Akıbet zaman haber | Uşak’taki kazada ölen çoluk çocuk Manisa’da toprağa verildi

– Yardımcı’taki kazada ölen gençler Manisa’da toprağa verildi

MANİSA – Çeltek’ta meydana gelen gidiş geliş kazasında hayatını kaybeden Kültür Mühendisi Ayşe Aktürk Manisa’nın Alaşehir ilçesinde, Balıkesir Üniversitesi Zindelik Elektronik Mühendisliği birinci sınıf öğrencisi Umut Yeğen ise Manisa’nın Sarıgöl ilçesinde toprağa verildi.

Uşak Üniversitesi İş Güvenliği Bölümü 4. Dershane öğrencisi olan Haysiyet Yeğen, yönetimindeki otomobiliyle yanı sıra kardeşi Balıkesir Üniversitesi öğrencisi Rüya Yeğen, arkadaşı Ayşe Aktürk ve Aktürk’ün kardeşi Sedanur Aktürk ile güzeşte tün Uşak’a giderlerken kaymakamlık yaptı. Kazada Ayşe Aktürk ve Rüya Yeğen görüngü durumunda hayatlarını kaybederken Sedanur Aktürk tehlikeli yaralandı.

Ayşe Aktürk’ün cenazesi önce Alaşehir ilçesindeki evlerine getirilerek helallik makbuz. Daha sonraları taze kız, annesi Suna, babası Oktay Aktürk ve yakınlarının gözyaşları beyninde Caberfakılı Mahallesi mezarlığında toprağa verildi. Cenaze namazına Alaşehir Şehremaneti Başkan vekili Mütehammil Yaşar, komutan yardımcısı Yaşamış İbişoğlu, belediye meclis üyesi Ali Zengin ve sevenleri katıldı.

Aynı kazada hayatını kaybeden Umut Yeğen’in cenazesi bile Alaşehir Hacıbey Mahallesi’ndeki evlerine getirilerek helallik makbuz. Asıl Ümmühan, ağababa İsa Yeğen ve sevenlerinin gözyaşları arasında darülfünun öğrencisi gailesiz, Sarıgöl ilçesi Fazlalaşan Mahallesi Mezarlığında toprağa verildi.

Share: