Zeytinburnu Belediyesince Sivrice’ye kazandırılan firez ve kurultay merkezi açıldı

Zeytinburnu Belediyesinin Elazığ’da 24 Aile 2020’da meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremin suret üssü Sivrice’ye kazandırdığı “Sivrice Kültür ve Kurultay Merkezi” törenle hizmete açıldı.

Sulh Gölü kıyısında mensur edilen merkezin açılışı nedeniyle düzenlenen merasim, şüheda üzere tevakki etmek duruşunda bulunulması, İstiklal Marşı’nın okunması, Kur’an-ı Alicenap tilavetiyle başladı.

Törende mütekellim Zeytinburnu Belediye Reisi Ömer Arısoy, depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan yağmur, yakınlarına ise başsağlığı diledi.

Arısoy, bu hizmetin ilçeye ve kente kandırıcı olmasını dileyerek, şöyle dedi:

“Bu güzel hizmetin ilçeye kazandırılmasına araç olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya teşekkür ediyoruz. Cumhurbaşkanımız başta kalkmak amacıyla, bakanlarımız, ilgililerimiz ve milletvekillerimiz topyekun, el birliğiyle balaban ayrımsız mücadeleyle kenti yeniden ayağa kaldırdılar.”

Sivrice Belediye Başkanı Toygar Gündoğan birlikte 850 metrekare merbut alana erbap merkezde 6 bin 500 metrekare alanda bile kır bahçesi, peyzaj alanı, bala oyun parkları ve oto parkın bulunduğunu tabir etti.

Merkezin sınırlanmış düz ve bağırsak donanımlarının Zeytinburnu Belediyesi yoluyla yapıldığını, belde düzenlemesi ve gayrı açıkça alanlarındaki düzenlemelerin ise Sivrice Belediyesince gerçekleştirildiğini anlatan Gündoğan, merkezin hars ve kurultay merkezi olmasının yanı sıra birçok amaca dahi hizmet edeceğini belirtti.

Gündoğan, şunları söyledi:

“Merkezimiz yetişek faaliyetlerinden çalıştaylara, kongrelerden şenliklere kadar çokça sayıda organizasyona ocak sahipliği yapacak. Zeytinburnu Şehremaneti Başkanımıza bu adamakıllı tesisi ilçemize kazandırdığı amacıyla bütün Sivriceliler hesabına teşekkürname ediyorum.”

Konuşmaların ardından, SELIM Öğür Elazığ Mebus Zülfü Miğfer Ağar katkılarından ufuk Zeytinburnu Belediye Reisi Ömer Arısoy’a onurluk takdiminde bulundu, MHP Elazığ İl Başkanı Koçak Işıkver da 8 bucak kapela ve lokal esvap ihsan etti.

Daha sonradan merkezin açılışı gerçekleştirildi.

Törene, Sivrice Kaymakamı Efecan Delice, kurumlar, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, uray sedir üyeleri ve vatandaşlar katıldı.Share: