Yusufeli Barajı’nın suları kaymakamlık merkezine ulaştı! Ana Yol ve sokaklar göle döndü

Artvin’in Yusufeli ilçesinde Çoruh Nehri üstünde yapımı tamamlanan tümsekli baraj sınıfında 275 metreyle gövde yüksekliğiyle Türkiye’nin bir numara, dünyanın beşinci sunu faziletli barajı olan Yusufeli Barajı 22 Teşrinisani tarihinde akarsu tutmaya başladı.

AILE VE İŞ YERLERİ SU ALTINDA KALDI

Baraj kapaklarının kapanmasıyla, su düzeyi 78 metreyi geçerken, barajda toplanmaya başlayan akarsu ilçe merkezine ulaştı. Evren mahallesinde bir nice familya ve gelişim yeri sular kızıl kalırken, arkası sıra uran bölgesinin benzeri bölümü sulara teyit oldu.

SÜRÜCÜLER AĞIRLIK ANLAR YAŞADI

Taşınma işlemi devam ederken, bu defa baraj suları Kazımkarabekir mahallesine ulaştı. Mahallede bulunan yolu soldurmak zorunda küsurat sürücüler, baraj sularını görünce hangi yapacaklarını şaşırdı. Aynı bölümü baraj sularıyla ciltli olan yolu, kullanmaya müteharrik sürücüler tahakküm anlar yaşadı.

Bazı sürücü sulara aldırış etmeden ilerlerken, birtakım ise yolun ortasında kaldı. Yardımlarına ise gayrı sürücüler yetişti. Halat sebebiyle birbirlerine bağlanan vesait sudan çıkartıldı. İlçeye seçme aktarılma yaklaşan baraj suları ise ilginç görüntülerin yaşanmasına illet oldu.

Share: