Yusufeli Baraj gölünün suları kaymakamlık merkezine ulaştı

Yusufeli Baraj gölünün suları ilçe merkezine ulaştı

Gâh ana yol ve sokaklar sular içinde kalırken, sularla kaplı yolları örtmek zorunda kalan araçların sürücüleri tahakküm anlar yaşadı

ARTVİN – Artvin’de su terviç işlemi süren Yusufeli Barajı’nda baraj suları Yusufeli kaza merkezine ulaştı. Kâh ana yol ve sokaklar sular ortamında kalırken, sularla ciltli yolları girmek zorunda artan araçların sürücüleri edisyon anlar yaşadı.

Artvin’in Yusufeli ilçesinde Çoruh Nehri üzerinde yapımı tamamlanan tümsekli baraj sınıfında 275 metreyle gövde yüksekliğiyle Türkiye’nin birinci, dünyanın beşinci genişlik efdal barajı olan Yusufeli Barajı, 22 Teşrinisani tarihinde akarsu tutmaya başladı. Baraj kapaklarının kapanmasıyla, su düzeyi 78 metreyi geçerken, barajda toplanmaya başlayan akarsu kaza merkezine ulaştı. Dünya mahallesinde tıpkısı çok eş ve iş yeri sular kızıl kalırken, peşi sıra sanayi bölgesinin tıpkı bölümü sulara doğrulama oldu. Barhana işlemi bitmeme ederken, bu defa baraj suları Kazımkarabekir mahallesine ulaştı. Mahallede mevcut yolu dercetmek zorunda kalan sürücüler, baraj sularını görünce ne yapacaklarını şaşırdı. Benzeri bölümü baraj sularıyla kaplı olan yolu, kullanmaya etkin sürücüler pres anlar yaşadı. Bazen güdücü sulara aldırış etmeden ilerlerken, bazen ise yolun ortasında kaldı. Yardımlarına ise diğer sürücüler yetişti. Halat sayesinde birbirlerine bağlanan araçlar sudan çıkartıldı. İlçeye her dönem andıran baraj suları ise enteresan görüntülerin yaşanmasına neden oldu.

Share: