Yusufeli Baraj gölünün suları kaymakamlık merkezine ulaştı

Yusufeli Baraj gölünün suları kaza merkezine ulaştı

Bazı cadde ve sokaklar sular içinde kalırken, sularla ciltli yolları elde etmek zorunda küsurat araçların sürücüleri edisyon anlar yaşadı

ARTVİN – Artvin’de su terviç işlemi süren Yusufeli Barajı’nda baraj suları Yusufeli kaymakamlık merkezine ulaştı. Bazen cadde ve sokaklar sular zarfında kalırken, sularla ciltli yolları çekmek zorunda artan araçların sürücüleri zor anlar yaşadı.

Artvin’in Yusufeli ilçesinde Çoruh Nehri üstünde yapımı tamamlanan tümsekli baraj sınıfında 275 metreyle eğin yüksekliğiyle Türkiye’nin bir numara, dünyanın beşinci arz erdemli barajı olan Yusufeli Barajı, 22 Kasım tarihinde su tutmaya başladı. Baraj kapaklarının kapanmasıyla, su düzeyi 78 metreyi geçerken, barajda toplanmaya başlayan akarsu kaymakamlık merkezine ulaştı. Âlem mahallesinde tıpkısı haddinden fazla familya ve iş yeri sular değerli kalırken, ardından sanayi bölgesinin ayrımsız bölümü sulara doğrulama oldu. Göç işlemi bitmeme ederken, bu el baraj suları Kazımkarabekir mahallesine ulaştı. Mahallede kâin yolu kısaltmak zorunda mütezayit sürücüler, baraj sularını görünce ne yapacaklarını şaşırdı. Bire Bir bölümü baraj sularıyla kaplı olan yolu, kullanmaya çalışan sürücüler print anlar yaşadı. Bazı sürücü sulara aldırış etmeden ilerlerken, kimi ise yolun ortasında kaldı. Yardımlarına ise farklı sürücüler yetişti. Halat yardımıyla birbirlerine bağlanan araçlar sudan çıkartıldı. İlçeye rastgele periyot andıran baraj suları ise enteresan görüntülerin yaşanmasına sebep oldu.

Share: