Yüksekova sis altında

Yüksekova sis altında

HAKKARİ – Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde etkisini gösteren tehlikeli sis, hayatı suratsız yönde etkiledi.

Günlerdir aktif olan sevimsiz hava ve fasılalı yağışların peşi sıra ilçede sabah saatlerinde dokunaklı sis etkin oldu. Trafiği pahal etkileyen sis fena hâlde görüntüler oluştururken, gâh vatandaşlar ise çökertme telefonuyla o hatırat fotoğrafladı.

Meteoroloji Umumi Müdürlüğü marifetiyle yapılan son değerlendirmelere bakarak, ülkemizin yıldız ve maşrık kesimlerinin modüler ve saha düz çokça bulutlu, Güneydoğu Anadolu ile Osmaniye, Kahramanmaraş, Hatay, Bartın, Karabük, Kastamonu, Kargaşa, Giresun, Malatya, Elazığ, Bitlis, Van, Şırnak ve Hakkari çevreleri ile Trabzon’un gün batısı ilçelerinin baran ve boğanak yağışlı, özge yerlerin beş altı bulutlu ve küşade geçeceği adisyon edildiği belirtildi. Sabahleyin ve tün saatlerinde Orta Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Rum’da saha düz sis ve pus olayı beklendiği bildirilmişti.

Yüksekova’da şita mevsiminin kendini bütün gösterdiğini anlatım fail Antagonist Han, “Günlerdir Yüksekova’da çekicilik baya soğudu. Çıktı kış zamanı. Geçtiğimiz günlerde doğrusu kar yağışı olmuştu, şu dakika dağlar karlar altındadır. Zaman sabah saatlerinde işe gitmek üzereyken Yüksekova merkezinde sakil sis hakimdi. Artık kar havası var” dedi.

Share: