yeni sene öncesi telefon ihtiyaçlarını bastırmak talip yüzlerce yurttaş Gürcistan’a gitti

Uygun pahalı telefon kabul etmek talip vatandaşlar farklı yollara başvurmaya başladı. Batman’da turizm şirketleri bozuk telefon kabul etmek ve telefonlarını açtırmak amacıyla haftada 300 kişiyi Batum’a götürdüklerini kaydetti.

“BATUM’A HENÜZ DÜMDÜZ GİDİLİYOR”

Ülkede yoğunluktan ötürü Batum’u tercih ettiğini belirten vatandaşlardan Serdar Ulu, “Batum’a telefonlarımızı taşıt açmak üzere gidiyoruz. Batum’a pasaportsuz gidildiği amacıyla henüz kolay gideceğimizi düşünüyoruz. Elan evvel Irak’a gitmeyi düşündük ama orada yaşanan yoğunluktan ötürü ve erkek müdürlüklerinden yaşanan pasaport yoğunluğundan ufuk pasaport çıkarmadık. Onun amacıyla kimlikle Batum’a müracaat etmek elan yalinç oldu. Eşime telefon almıştım, telefon kaydını fethetmek amacıyla gidiyoruz. Televizyonlardan izlediğimize göre haddinden fazla çokluk var Türkiye’nin temas ilinden aynı derya Batum’da kâin, biz birlikte gidip göreceğiz. Irak ve gayrı ülkeler için pasaport gerektiği için can müdürlüklerinde su var koridor bulamıyoruz. O alamadığımız sırayı Batum’a anbean alacağız” dedi.

“IMDI ILIŞIK POSTA ÇIKARMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Haftada 300 kişiyi Batum’a götürdüklerini söyleyen turizm işletmecisi Vedat Aker ise, “Bugünkü turumuz Batum’a çıkıyor. Kısaca namına haftada 300 kişiyi Batman’dan, Diyarbakır’dan Batum’a gönderiyoruz. Kapanan telefonların açılması amacıyla sınırlı dışına giriş çıkış yapılması taktirde insanlar telefonlarını açtırabilecekler. Biz da bu durumu değerlendirerek onlarla bu arada Batum’a gidip kafasız geliyoruz. Yılbaşına kadar bu turlarımızı sürdüreceğiz. Normal şartlarda Batum’a gidiyorduk ama bu telefon muhabbetinden sonra imdi seferlerimizi artırdık. Haftada 6 otobüs Batman ve bölgeden çıkıp Batum’a gidiyor. İnsanlarda bu durumdan bahtiyar telefonlarını açtırıp Batman’a izansız dönüyorlar. Kapanan telefonların kaydını yapma şu zaman için 2 bin 700 TL amma yeni yıldan bilahare 6 bin 500 TL olacağı söylendiği amacıyla çok deniz var. Biz de vatandaşlara havari oluyoruz. Batum’a daha çok katma seferler çıkarmaya çalışıyoruz” diye niteleyerek konuştu.

Share: