Yaşına aldırış etmeden sahneye atladı, oynamaya başladı

Yaşına aldırış etmeden sahneye atladı, oynamaya başladı

SİNOP – Sinop’ta düzenlenen Türk Konferans Müziği konserinde faal çıngı çalmaya başlayınca kendini tutamayan 75 yaşındaki Bayram Çıpa, bastonu bırakarak hem zat oynadı hem dahi oturanları oyuna kaldırdı.

Sinop’ta Uluslararası Konuşma ve İlim Derneği ve Türkiye İlim ve Yazın Eseri Sahipleri Iz Birliği yoluyla ‘Sanatın ve Kültürün Kardeşliği Müze Türkü Müzik’ programı çerçevesinde şiir ve saz dinletisine düzenlendi. Ekin Merkezi’nde gerçekleşen geceye alışılagelen şartlarda bastonla ayakta duran 75 yaşındaki Alay Büyük Çipo’in raks performansı ıstampa vurgu. Sanatçıların pahal Türk Görüşme Müziği eserlerinden aktif parçalara geçmesiyle Meze emmi bastonu bırakıp görüntü uğrunda oynamaya başladı. Ayrımsız süre biricik başına oynayan Çipo ardından oturanları yanına çağırarak dansa kaldırdı. Gücük süre oynadıktan sonraları bire bir vatandaşın sayesinde gine koltuğuna oturdu.

Huzurevinde diri 75 yaşındaki Küçümseme Uca Çipo, dinleti sonrası İhlas Marifet Ajansı’na yaptığı konuşmasında tek yaşlanmadığını ve gönlünün halen tendürüst olduğunu söyledi. Ayrıca Çıpa, kaldığı huzurevinden çokça memnun olduğunu birlikte dile getirerek yaşlılar yurdu görevlilerine ve kendisini konsere getirenlere teşekkür etti.

Share: