Van haberleri! Sulp Içe Yöneliklik Vakfı’nın 154. özel yetişek sınıfı Van Erciş’te açıldı

Yavru Otizm Vakfınca, özel eğitim bilimi sınıf donanımı projesi kapsamında Van’ın Erciş ilçesindeki Şehit Ensari Söner İlkokulu’nda hususi eğitim bilimi sınıfının malzeme donanımı gerçekleştirildi.

Vakıftan yapılan açıklamaya göre, otizm spektrum bozukluğu tanısı olan dallar ve gençlerin, bir tane çareleri olan eğitime ulaşmalarını keşfetmek, modern topluluk koşullarında yaşamlarını sürdürebilmelerine yönelik gereksinimlerini bloke etmek ve ihtiyacı olan mehabet okullarına malzeme desteği sunmak için ölçülü projeyle malzeme donatılan özel yetişek sınıflarına ayrımsız yenisi elan eklendi.

Van’da Voonka Kids’in desteğiyle gereç donanımı yapılan Erciş ilçesindeki Şehit Ensari Söner İlkokulu’ndaki sınıfın açılışı Van İl Milli Yetişek Müdürlüğü gelişim birliğiyle gerçekleştirildi. Bu açılışlarla Sulp Içe Yöneliklik Vakfı’nın Türkiye çapında gerçekleştirdiği proje kapsamında 154 sınıfa ulaşıldı.

Vakfın özel eğitim bilimi sınıflarının mefkûre arkaç getirilmesi üzere hayata geçirilen Dershane Donanımı Projesi kapsamında bugüne kadar İzmir, Mardin, Çanakkale, Sivas, Batman, Antalya, Artvin, Diyarbakır, İstanbul, Balıkesir, Mardin, Muş, Van, Bursa, Ankara, Ardahan, Manisa, Şanlıurfa, Muğla, Konya, Zonguldak, Tekirdağ, Giresun ve Elazığ’da 153 özel eğitim sınıfı açılarak ailelere ve öğretmenlere müteveccih özel eğitimler verildi.

Share: