Zonguldak siyasa haberleri… DÜRÜST Fırka Kdz. Ereğli’de yapılan çalışmaları anlattı

YANLIŞSIZ Tümen Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Av. Temizlik Bozkurt, Zonguldak Saylav Hamdi Uçan, uray başkanları, mülk genel ve uray meclis üyeleri ile alay malay matbuat toplantısı düzenleyerek ilçede yapımı bitmeme eden çalışmalar üzerine bilgiler verdi.

YANLIŞSIZ Öğür Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı Binası’nda İlçe Başkanı Av. Kovanlık Bozkurt, Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçan, Gülüç Şehremini Gökhan M. Demirtaş, Ormanlı Belediye Reisi Kortej Başol, İl Umumi Meclisi Üyesi Rıfkı Gültekin, Belediye Divan Üyesi Numan Korkmaz ve partililerin katılımı ile basın toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda AK Fırka’nin ilçeye kazandırdığı hizmetler hakkında hikmet veren Komutan Bozkurt, göreve geldikleri günden bu yana önceliklerini Ereğli- Devrek arası karayolunun yapımına verdiklerini, serencam olarak ilçeye gelen Ulaştırma ve Enfrastrüktür Bakanı Adaletli Karaismailoğlu’nun yolun müteahhidine lüzumlu talimatları vererek, tahsisat noktasında tek gravite yaşanmayacağı ve 2023 yılı Mayıs ayına kadar çalışmanın tamamlanmasını istediğini aktardı. Ereğli-Devrek arası karayolunda çalışmaların çabuk tıpkısı şekilde bitmeme ettiğini ifade fail Bozkurt, Munsap ve Diş Sağlığı Hastanesi ihalesinin yapılarak, yüklenici firmanın çalışmalara başladığını ve işi 400 çalışma günü içerisinde tamamlayacağını belirtti. Kdz. Ereğli’dahi detaylı süredir beklenen hükümet konağı ve inanma müdürlüğü binası ihalesinin yapıldığını tamlayan Bozkurt “Hükümet Konağı, itimat binası önceliklerimiz arasındaydı. Emeği geçecek ki varsa istişare içerisinde olduk. Bugün gelinen noktada ihalesi tamamlandı. Yakın süreçte müteahhitte düzlük teslimi yapılacak ve çalışmalara başlanacak. Emeği güzeşte herkese teşekkürname ediyoruz. İlçemizde Adli Tıp Kurumu kuruldu. Türkiye’dahi Gebze’den sonra ikinci kaymakamlık Ereğli. Burada adli ayrımsız vaka olduğu ant Ankara, İstanbul’a gidiyordu. Geldiğimiz yasakçı de adli tababet uzmanımız göreve başladı. Ereğli’mize oflaz olsun. Darülfünun Kampüsü üzerine bizden esbak düzenleme mensubu arkadaşlarımızın çalışmaları var. Göreve geldiğimiz günden beri bizlerin ve vekillerimizin şişman emeği oldu. Darülfünun binalarımızın inşallah tapusu daha çok. Detaylı süreçten bilahare Erdemir ile yetişek vakfımız ortada protokol imzalandı. Erdemir’in büyük katkısı olacak kendilerine teşekkür ediyoruz. Ereğli’mize bakir tıpkı fakülte vermek noktasında şişman ayrımsız etap atmış olacağız.

Hususi terbiye kampüsü Türkiye’dahi 2’inci olacak. Bire Bir Konya’de birde Kdz. Ereğli’üstelik. Özel terbiye Kampüsü’nün proje aşamaları tamamlanmış durumda. İhale aşamasına geçildi. Anaokulu, önceki ve ortaokul ayrımsız zamanda rehabilitasyon merkezi ile 10 bin metre dördül birlikte özel yetişek kampüsünü kuracağız. İlkler noktasında nazik ceht sarfetiyoruz. Ereğli’üstelik yetersiz binalarımız kirada. Bu konuda say yaptık. İlçe komutan yardımcılarımız İbrahim Sezer ve Mustafa Kalkan ile bu arada İnşaat yapacağımız kayran aradık. Yaptığımız çalışmalarda alan tespit ettik. 2 sayı, 750’şer kişilik binalarımız için vadi tahsisi yapıldı. İhale bekleniyor, inşallah Ereğli’mize iki sayı ancak binası kazandıracağız.

Yunuslu köyüne yapacağımız kısaca 800 şahsiyet cezaevi projemiz dahi araziye yalın kat ulaşım ulaşmak amacıyla Subaşı Köyünden Dedeler-Yunuslu köyleri ortada köprü bir köprü yapacağız. Subaşı hava gestalt olacak. Tadilat aşamaları tamamlanmış olup, proje onayından bilahare ihale aşamasında geçeceğiz. Rum lisemiz vardı, proje okulu dahiline aldırdık. İl ve kaza milli eğitim müdürlerimiz, vekillerimiz ve teşkilatımız ile bu arada Ereğli’bile eğitimin problemsiz işlemesi noktasında hassaslık gösteriyoruz. Girişimlerimiz sonucunda Mesleki ustalık sınavları artık Ereğli’üstelik yapılıyor.

Gündüz sakat hizmet ve nemli bakım merkezi projemizi Aile ve Toplumsal Politikalar Bakanımız ile hayata nakil noktasında görüşüyoruz. Olimpik yüzme havuz projesi müteahhit firmaya teslim edilmişti, çalışmaları tamamlamamıştı. Ansız kalan işler için yeniden münakasa yapıldı. Üçüncü misil eksiltme sürecine gelmiş durumda. Ereğli- Devrek Yolu projesinden sonraları Ereğli çevre yolu projesi bizim üzere cesim. Ereğli’dahi trafik sıkışıklığında büyük problem yaşanıyor. Çevre yolu ile ilgili çalışmalarımız sürüyor, önümüzdeki süreçte 2023 yatırım programına aldırıp, bismillah diyeceğiz.” dedi.

Konuşmasında Kdz. Ereğli Belediye Reisi Halil Posbıyık’ın ‘Revizyon’u YANLIŞSIZ Tümen engelliyor’ şeklindeki suçlamalarına cevap veren Bozkurt, 3,5 yılda tek aynı proje de hayata geçirilmediğini söyledi. Bozkurt Konuşmasında şu sözlere düz verdi; “‘Devlet yatırımları yok’ diyenlere araştırmak geçişsiz, bu projeler nedir? Bu projeler eksiltme aşamasından esbak durumda. Bitmeme fail birçok envestisman gündeme girmiş durumda. 2019 seçim süresinde klan gestalt proje ortaya koyanların daha bir çıngı projesi hayata geçmedi. DOĞRU Tümen kaza teşkilatı kendisine devlet yatırımlarını takip ediyoruz. Sayın belediye başkanımıza soruyoruz 100 proje nerede? Devletin yatırımı arasında. Tıpkısı kent meydanı projesi vardı. Kent meydanı projesinde şehremaneti bütçesinin olmadığı, sonrasında ise bağışla ayrımsız bağıştan bahsedildi. Kent meydanı nerede? Bağışçılar nerede? 2023’e görmek üzereyiz bize proje soranların, Kdz. Ereğli belediyesine bunları sorması geçişsiz. Türkiye’de genişlik çok bütçesi olan belediyeler beyninde olan Kdz. Ereğli Belediyesi, bu bütçeyi ne yapıyor? 18 yıldır şehremaneti sarayı yapılacak bibi ortada bulunmayan. Eski belediye binası müze yapılacaktı hala bulunmayan. Aynı revizyondan bahsediliyor. 2012 yılında revizyon yaparken ‘250 bin kişiye seslenme edecek, 30-40 yıl revizyona ihtiyaç duyulmayacak’ dendi. Aradan 9 sene geçti, 9 senede hangi oldu dahi revizyon ihtiyacı duyuldu? Revizyon ile ilişik iktidara taş atıyor. Revizyonun engellendiğini söylüyorlar, revizyonu kim engelliyor? Kendisinin bunun izahatını yapması lazım. Yapılan 18 çalışmalarını kim yapıyor? Yaptıkları 18 ile mağdur edilen bir nice vatandaşımız var. Kendisine üzülüyorum. Gündemi saptırmak için öz yapamadıklarını konuşulmasında diye niteleyerek takma çatı yapıyor. Cami projesi Ereğli’birlikte gündemde sayın vekillerimizi, Zonguldak valimizi, belediye başkanımızı ziyarete gittik yapılması noktasında talepte bulunduk. Cami projesinin bahir kenarına yapılmasını kendisi istedi. Sonrasında bu projenin Ereğli halkına karşın olmayacağını söyledi. Bu ne perhiz bu hangi gözleme turşusu.”

Toplantıda Gülüç Şehremini Gökhan M. Demirtaş, Ormanlı Şehremini Meze Başol beldelerinde ve Zonguldak İl Genel Meclisi Üyesi Rıfkı Gültekin ise köylerde yaptıkları icraat hakkında bilgiler verdi. – ZONGULDAK

Share: