Türkiye Şampiyonası için çalma döktüler

Malatya’bile Masa Tenisi Yıldızlar Kadro şampiyonası yapılarak, sporcular Türkiye Şampiyonasına katılmak üzere arak döktüler.

Merkez Spor Salonunda 3 aktarılma yapılan, Masa Tenisi Yıldızlar Kadro şampiyonası tamamlandı. Rical de 38 bando, Kızlarda 32 bando başlamak için kestirmece 250 sporcunun yarıştığı Masa Tenisi Yıldızlar Ekip şampiyonası çekişmeli geçti.

Şampiyona sonrasında dereceye giren sporculara ödüllerini Bilgisizlik ve Spor İl Müdürü Ebu Bekir Kayhan, diğer ilişik ve yetkililer verdi. Erkekler de önceki 7, kızlar da ise önceki 6 evet giren takımlar Türkiye Şampiyonasına katılma hakkı kazandılar.

Erkeklerde önce 7’ye giren Kayseri Kocasinan Belediyespor A takımı, Adana Ciltar MTİ, Gaziantep Şahinbey Belediyesi GSK A takımı, Gaziantep Belediyespor A takımı, 1955 Bakman Belediyespor, Van Yıpranmamış Günahsız Van Gençlik ve Spor A takımı ve Hatay Büyükşehir Belediyespor, kızlarda ilk 6’evet giren Kayseri Kocasinan Belediyespor A takımı, Mardin Merit Kol Real, Adana Ciltar MTİ, Gazieantep Belediyespor, Kayseri Kocasinan Belediyespor B takımı ve 1955 Bakman Belediyespor A takımı Türkiye Şampiyonasına iltihak hakkını elde etti.

Bu arada, erkekler ferdi sıralamada ise Şahinbey Belediyespor A takımından Ercan Ermiş Kızıl birinci, Yeni Arı Van Bilgisizlik Spor A takımından Serkan Avşar ikinci ve Hatay Büyükşehir Belediyespor A takımından Yusuf Kaime Reyhani üçüncü oldu.

Kızlar ferdi sıralamada üstelik Kayseri Kocasinan Belediyespor A takımından elif Tütün birinci, Kayseri Kocasinan Belediyespor A takımından A takımından Ercin Melike Katarakt ikinci ve Büyükşehir Belediyespor A takımından Nehir Çınar üçüncü oldu. – MALATYA

Share: