Bolu Belediyesinde taşkınlık çıkaran emanet tutuklandı

Bolu Belediyesinde taşkınlık çıkardığı gerekçesiyle gözaltına alınan yaşama tutuklandı.

İddiaya bakarak, Bolu’da pazarcılık eden H.A, belediyeye gelerek zabıta ekiplerinden pazar tezgahı küşat üzerine yardım istedi.

Talep üstüne zabıta ekipleri H.A’yı Uray Başkan Yardımcısı Ahmet Yılmaz’a yönlendirdi.

Yılmaz’la görüşen H.A, Şehremini Tanju Özcan’ın özel türlü birimine anbean burada taşkınlık çıkartması üstüne zabıta ile sivil polis memurları vasıtasıyla yakalandı.

Üzerinden bıçak bulunan H.A, fenomen namına mevrut polis ekiplerine tasdik edildi. Şüphelinin polis merkezindeki işlemleri devam ediyor.

Öte yandan olayın yaşandığı esnada Başbuğ Özcan’ın makamında olmadığı öğrenildi.

Tanju Özcan matbuat toplantısı düzenledi

Özcan, olaya ait şehremaneti binasında düzenlediği basın toplantısında, kendisinin melfuf bakım binasındaki sükûnet odasında olduğu esnada uray binasındaki rahat odasına mevrut kişinin bağırıp çağırarak çalışanları zılgıt ettiğini öğrendiğini söyledi.

Kendisine üstelik ulaşmaya müteharrik şahsın elan bilahare polis ekipleri vasıtasıyla gözaltına alındığını anlatan Özcan, tehditler aldığı gerekçesiyle belediyede kendisinin vukuf dahilinde polisin bulunduğunu belirtti.

Özcan, belediye binasının insanların macerasız ulaşabilmesi adına güvenlik önlemlerini madun düzeyde tuttuklarını rapor ederek, “Belirgin belediyecilik adına duygulu kapı de koymadan insanlar bize çok macerasız ulaşabilsin dedik. Başından itibaren bunu uyguladık ama imdi imdi asayiş önlemlerimizi almak zorunda kalacağız. Vatandaşımızdan bu konuda zekâ bekliyorum. Bu önlemleri şahsım amacıyla değil burada çalışan şehremaneti çalışanları ile ait almak durumundayız.” dedi.

Şüpheli tutuklandı

Yapılan muayenesinde alkollü olduğu belirlenen H.A, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye getirildi.

Savcılık sorgusundan bilahare nöbetçi barış ceza hakimliğine irsal edilen sakil, “gözdağı” ve “hakaret” suçlarından tutuklandı.

Share: