TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Afyonkarahisar TOBB Harmoni ve Arabuluculuk Merkezi açılışına katıldı Açıklaması

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Türk insanının 120 almanak rüyası, hayali var, Türkiye’nin otomobili. 2017 yılında görevi üstlendik biz. 5 almanak sürede dünyayla rekabet edebilecek, bilcümle hakları bizim tutmak şartıyla inşallah TOGG fabrikamızın 29 Ekim’birlikte Gemlik’te açılışını yapıyoruz.” dedi.

Hisarcıklıoğlu, Afyonkarahisar Tecim ve Sanayi Odası’nda TOBB Ahenk ve Arabuluculuk Merkezinin açılış töreninde yaptığı konuşmada, pandemi döneminde 365 bölüm ve borsa başkanının, üyelerinin sıkıntıları ile taleplerini kendisine ilettiğini belirtti.

Bu sorunları yürütme makamında olan hükümete ilettiklerini rapor fail Hisarcıklıoğlu, “Bunların büyük bir kısmından da akıbet aldık. Metin haddinden fazla destek ve aranjman hayata geçti. Sıkıntılarımız var mı? Var. Bizim işimiz fasletmek değil, bizler üyelerimizin sesiyiz ve onların tercümanları oluruz, bize yasayla verilen fariza budur. İcraat yetkisi ve sorumluluğu, hükümetimizindir.” diyerek konuştu.

Hisarcıklıoğlu, benzeri sava vermek istediğini vurgulayarak, şöyle bitmeme etti:

“Türk insanının 120 yıllık rüyası, hayali var, Türkiye’nin otomobili. 2017 yılında görevi üstlendik biz. 5 almanak sürede dünyayla rekabet edebilecek hep hakları bizim girmek üzere inşallah TOGG fabrikamızın 29 Ekim’de Gemlik’te açılışını yapıyoruz. Cenabıhak nasip ederse de mart ayında Afyonkarahisar’bile TOGG arabasını bütün bu arada göreceğiz.”

Cumhurbaşkanlığı Erdemli İstişare Yerleşmiş Üyesi Cemil Çiçek üstelik dünyanın genişlik acul değişen ülkelerin başında Türkiye’nin geldiğini vurguladı.

Eski bilgiyle kullanılmamış sorunları çözüme kavuşturmanın olabilir olmadığını aktaran Çiçek, şöyle devam etti:

“Bu gelişmelere ve değişmelere paralel olarak hem mevzuatımızı hem bile kurumlarımızı yeni baştan gözden eylemek gerekiyor. Zira kuralları dahi kurumların ihtiyaçları belirler. Nedeniyle demincek kimi kurumlar kurulduysa ve yıpranmamış kavait geldiyse gelmek ki toplumun buna ihtiyacı var. Biz üstelik dünya tecrübesinden istifade ediyoruz. Başkaları bile bizimkisinden yararlanma ediyor. Onun amacıyla 2002 yılından bu tarafa mütehammil haddinden fazla oranda fark olduğu kadar belki semereleri ve neticeleri biraz zaman alacak. Benzeri hizip kundak, fesat hareketler sebebiyle yargımız banal kırıcı aldı. İnşallah, güdük sürede o yarayı dahi saracaklar.”

Programda, Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı ile Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hüsnü Serteser de birer müracaat yaptı.

Konuşmaların ardından Hisarcıklıoğlu ile Çiçek’e dürü ikram edildi.

Daha sonraları ATSO binasındaki TOBB Uyum ve Arabuluculuk Merkezinin açılışı yapıldı.Share: