Sinop haberleri… Türkeli’de eskimemiş köprünün yapımına başlandı

Sinop’un Türkeli ilçesinde, baskın afeti nedeniyle yıkılan Yılanlık Köprüsü adına yapılacak kullanılmamış köprünün yapımına başlandı.

11 Ağustos 2021 tarihinde meydana gelen dominant felaketinde, kaymakamlık merkezi ile tahminî 15 köyü birbirine bağlayan Yılanlık Köprüsü, çaydaki akarsu debisinin yükselmesi ve şiddeti sebebiyle yıkılmıştı. Eğreti şerh köprüsü ile erişim sorunu kısmen münhal Yılanlık mevkisinde eskimemiş köprünün yapım çalışmaları, yüklenici firma marifetiyle önce kazma vurularak başlandı.

Türkeli Belediye Reisi Veysel Şahin ve AK Parti İlçe Başkanı Turan Sebep, yapımına başlanan köprü yapım çalışmalarını yerinde inceledi.

İncelemenin peşi sıra YANLIŞSIZ Tümen Türkeli İlçe Başkanı Turan Sebep, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Yılanlık’ta başlatılan icraat ile henüz geçmiş tek yönlü yerine erişim sağlanan güreşçi köprüsü yerine, nazik uğraşlar ve çalışmalarımız sonucu Eriştirme ve Altyapı Bakanlığı’nın onayıyla 10 metre genişliğinde ve çift taraflı olarak köprü inşa edilecek. İlçemize kandırıcı ve iyi olsun” dedi.

İlçeye sadık Yeşiloba köyünde, yaklaşık bire bir hafta önceki yeni köprünün çalışmalarına başlandığını hatırlatan Saika, yüklenici firma aracılığıyla Yılanlık’taki köprü projesinin tamamlanmasının arkası sıra, Adanmış köyünde baskın afetinde yıkılan güreşçi köprüsü hesabına eskimemiş köprünün çalışmalarına başlanacağını sözlerine ekledi. – SİNOP

Share: