Samsun’da bora

Metrekareye 50 kilodan çok yağış düşen Samsun’da ara sıra yollarda çökme meydana geldi, birçok cadde ve sokakta su birikintisi oluştu.

Karadeniz Bölgesi’nde aralıklarla yağan sağanak, Samsun’bile geceden bu yana etkisini arttırdı. Şehrin bir nice durumunda anne arterler, cadde ve sokaklarda akarsu birikintileri meydana geldi. Dereye dönen yollarda çökmeler meydana geldi. Hele İlkadım ilçesi Atatürk Bulvarı Kenan Şara Ense Geçidi’nden Baruthane Mahallesi’ne sâdır Hendek Caddesi’nde çokça sayıda inkıraz yaşandı. Yeğin sularının taşıdığı asfalt parçaları birçok araca zarar verdi. Çevirici sahipleri, sabahın önceki ışıklarıyla sigorta şirketlerine dokuncalı araçlarının raporlarını tutturdu. Yaşanan göçükler nedeniyle nöbet yegâne şeritten kontrollü tıpkısı şekilde sağlanırken, ayrıntılı komütatör kuyrukları üstelik oluştu.

Yaşanan facia sonrası oluşan durumu değerlendiren mahalle sakini Özkan Giral, “Balıkçıyız, şeb 04.00 kabil eve geldik. bir anda sel bastırdı. Suyun yüksekliğinden yoldaki göçükler görünmüyordu. Yolun baş aşağı tarafında pinpon olmadı, huruç marifetiyle bir nice pinpon meydana geldi. Yukardan meyil lacerem verildiyse baran sularının 3’te 2’si yolun huruç istikametinden geldi. Sel suları nedeniyle birçok açkı zarar gördü. Bu yolun yine bire bir sıkıntıyı yaşamaması için ağız ağıza baştan yapılması lazım” dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi ekipleri ile Akarsu ve Lağım Döşemi İdaresi Genel Müdürlüğü (SASKİ) ekipleri, geceleyin saatlerinden itibaren yollar ve menfezlerdeki sıkıntıları soldurmak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Atakum’bile metrekareye 56,3 kilogram yağış düştü

Meteoroloji Umumi Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre Samsun’un Atakum ilçesine sonuç 24 saatte 56,3 kilogram yağış düştü. Antrparantez Terme’ye 17,2 kilo ve Bafra’ya de 9,2 kilo yağmur düştü.

66 adrese engelleme edildi

Öte yandan, SASKİ ekipleri sağanak sonrası oluşan olumsuzluklar zımnında 66 adresten mevrut ihbara engelleme etti. ekipler hat temizliği, gril temizliği, baran suyu teftih temizliği işlerimleri yaptı. İhbarların çoğu Atakum-Kullanılmamış Mahalle civarından gelirken, ekiplerin çalışmaları bibi bitmeme ediyor. – SAMSUN

Share: