Sakarya’dan güdük bodur

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Akarsu ve Lağım Döşemi İdaresi (SASKİ), Erenler’bile bitmeme eden altyapı çalışmalarıyla ilişkin sürücüleri uyardı.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, “Bölgede kırıcı ayrımsız şekilde bitmeme eden çalışmalar kapsamında 5 Ekim sabah saatlerinden itibaren etkin olmak için Zübeyde Karı Caddesi ile Akşemsettin Caddesi’nin kâh kısımları trafiğe kapatılacak. Vatandaşların gidiş geliş işaretlerine akla yatkın yerine alternatif güzergahları kullanması makro temenni olunur.” ifadesine vadi verildi.

Sapanca’da “Diyanet Görevlileri Haftası” kutlandı

Sapanca’da 1-7 Teşrinievvel Camiler ve Kült Görevlileri Haftası zımnında etkinlik düzenlendi.

Sapanca Müftülüğünce gerçekleştirilen etkinliğe, Kaymakam Abdurrezzak Canpolat, Belediye Başkanı Özcan Ilgi, İl Müftüsü Hasan Başiş, İlçe Müftüsü Güç Eli Açık ve müftülük personeli katıldı.

Kaymakamı Canpolat, programda yaptığı konuşmada, ülkenin ciharıyek köşesinde fedakarca hizmet veren ilmek görevlilerine ara bulucu ve bütünleştirici fariza anlayışıyla dini konularda halkı aydınlattığını belirterek, “Tıpkısı zamanda içtimai sorunlara üstelik hal arayan mehabetli benzeri vazifeyi hesabına getirmektedirler.” dedi.

Belediye Başkanı Dikkat ise kült görevlileri ve camiler üzere ellerinden mevrut hizmeti yapmaya himmet gösterdiklerini dile getirerek, “Camiler hepimizindir. Biz birlikte göreve geldiğimizden bu yana çalışmalarımızı hak, hak içerisinde sürdürüyoruz. Temas devir düşün ve taleplerinize açığız.” ifadelerini kullandı.

Büyükşehir Belediye Reisi Makro’den Sakarya Baro akarsu ile Baytar Hekimler Odasına okşayıcı olsun ziyareti

Sakarya Büyükşehir Belediye Reisi Ekrem Yüce, Sakarya Barosu Dümdüz Umumi Oturmuş sonrasında Baro Başkanı seçilen İlknur Ebiz Felek ile Sakarya Veteriner Hekimler Odasının bakir başkanı olan Yanardağ Toker’e yalabık olsun ziyaretlerinde bulundu.

Önemli, çığır kuruluşlarıyla güzelce ayrımsız neva yakaladıklarını ifade ederek, bağlanak ve beraberliklerinin bitmeme edeceğini belirtti.

Geleneksel okçuluk heyecanı SUBÜ’dahi yaşanacak

Sakarya Kılgılı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Geleneksel Türk Sporları Öğrenci Topluluğu organizasyonuyla Üniversitelerarası Anadan Görme Okçuluk Puta Koşusu etkinliği düzenlenecek.

Üniversiteden yapılan açıklamaya bakarak, yapılanma 23 Teşrinievvel’birlikte SUBÜ Spor Bilimleri Fakültesi Tutkun Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Etkinliğe SUBÜ Geleneksel Okçuluk Takımının beraberinde Bayburt Üniversitesi, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Düzce Üniversitesi, İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Karabük Üniversitesi, Keyif Bilimleri Üniversitesi ve Yozgat Bozok Üniversitesi üstelik katılacak.

Kadın ve erkek takımlarının kayran alacağı etkinlik, Türkiye Anadan Görme Türk Okçuluğu Federasyonunun talimatlarına bakarak yapılacak ve müsabakaları federasyonun görevlendirdiği hakemler yönetecek.

Hendek Belediye Başkanı Babaoğlu, Sokak Hayvanları Arızi Hizmet Evini musahabe etti

Hendek Şehremini Turgut Babaoğlu ve öğrenciler, 4 Teşrinievvel Hayvanları Esirgeme Günü dolayısıyla Trap Belediyesi Çıkmaz Hayvanları Eğreti Hizmet Evi ve Iyileştirme Merkezi’ni ziyaret etti.

Babaoğlu, ilçe merkezinde 15 çaça evi birlikte oluşturduklarını belirterek, “Çıkmaz Hayvanları Arızi Hizmet Evi ve Iyileştirme Merkezinde 830 can arkadaşı misafir ediliyor. Şu asıl büyüklüğünde merkezimizde 500 cana kuduruk aşıları yapıldı. Göreve geldiğimiz günden bu güne 510 birey dostumuzu ise kullanılmamış yuvalarına kavuşturduk.” ifadelerini kullandı.

Barınaktaki hayvanların kendilerini katıksız ortamda hissetmeleri ve emniyetli tıpkı şekilde yaşayabilmeleri amacıyla özveriyle çalıştıklarını vurgulayan Babaoğlu, “Fert dostlarımızı barınağımızda tedavi ediyor, bakımlarını yapıyor ve onları emanet alanları olan doğaya gene ferasetsiz bırakıyoruz. Hayvanlara olan sevgimizi hemen aynı devir değil, gelişigüzel zaman göstermeliyiz.” açıklamasında bulundu.

Share: