Sakarya’dan güdük gücük

Sakarya Kullanışlı Ulum Üniversitesi (SUBÜ) Ferizli Çığır Yüksekokulunda eskimemiş akademik yılının ilk dersi gelişim insanı Semih Güngör yoluyla verildi.

SUBÜ Kariyer Planlama ve İnsan Kaynakları Uygulama ve Araştırma Merkezi (KARMER) koordinasyonu gerçekleştirilen ilk ders etkinliğine, Ferizli Kaymakamı Hasan Balcı, Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, Meslek Müdürü Dr. Akademisyen Arslan Güdücü ile akademik ve yönetsel personeller katıldı.

Oğuzhan Plastik Genel Müdürü Verimli Güngör, kariyer hikayesini anlattı, şirketin staj ve istihdam imkanlarından bahsetti.

İş insanı Güngör’e ders böylecene günün anısına çiçek sunma edildi, öğrencilere ikramlarda bulunuldu.

YADEM, yaşlılar için etkinliklerini sürdürüyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Buğulu Destek Merkezi (YADEM) ve İl Esenlik Müdürlüğü, yaşlıların metin kalmaları amacıyla mütenevvi etkinlikler ve ameliyat düzenliyor.

Içtimai Hizmetler Dairesi Başkanlığından yapılan açıklamada, YADEM bünyesindeki yaşlıların değme devir yanlarında koyulmak adına birçok faaliyet düzenlendiği belirtildi.

Yaşlıların günce ihtiyaçlarının karşılanmasının yanında toplumsal yaşamlarına de yardım sağlamanın bir numara görevleri olduğu vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Huy ile iç içe gerçekleştirdiğimiz etkinliklerimiz yardımıyla yaşlılarımız hem spor yapmış oldu hem birlikte alanında uzman eğitmenlerimiz aracılığıyla vukuf sahibi oldu. Ulus Bahçesi’nde ağırladığımız yaşlılarımız, aktiflik sonrası Başkanımız Ekrem Yüce’ye teşekkür ederek, yaptıkları bu hizmetlerin artarak devam etmesini murat etti. Aktiflik kapsamında yaklaşık 100 yaşlımızın katıldığı izlence, YADEM önünden reviş etkinliğiyle başladı. Teçhiz Park ve Budun Bahçesi’nde yol yapıldı. Üslup sonrası Büyükşehir Belediyesi Millet Kıraathanesi’nde kendilerine ayrılan hususi alana geçen yaşlılarımız, alanında uzman hekim ve karı hekimleriyle yaşlılıkta mıhlı beslenme, yaşlılıkta fiziki etkinlik, munsap ve diş sağlığının önemi, hareketin sağlığa etkisi gibi konularda konuşma gerçekleştirdi. Yaşlılarımıza program sonunda hazırlanan çantalar bergüzar edildi.”

Share: