Reisicumhur Erdoğan, “Deneyimsizlik ve Evcil Yönetimler” temalı “Mecmu Bana Göre Festival”de konuştu: (2)

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan, “Nahak, hukuksuz, keyfi bahanelerle kızlarımızın terbiye haklarının gasbedildiği, saçından, sakalından, suret kıyafetinden dünya gençlerimizin ötekileştirildiği keleş günler hamdolsun geride kaldı.” dedi.

Erdoğan, AK Parti Domestik Yönetimler Başkanlığınca, Payitaht Budun Bahçesi’nde düzenlenen “Bilgisizlik ve Yerli Yönetimler” temalı “Mecmu Bana Bakarak Curcuna”dahi konuştu.

“Intihap günü geçtikten bilahare gençlerin dönüp yüzüne bakmayanlar, kasa ufukta belirince ansızın gençleri hatırladılar.” ifadesini kullanan Erdoğan, şöyle bitmeme etti:

“Gençlerimizi görünce değiştirecek posta arayanların deminden gençlere anlayış adına kendilerini düşürdükleri matrak durumları ibretle strateji ediyoruz. İşte akşam yarısı başörtüsüyle ilişik izah özne Erkek Kemal, arkası sıra bugün ‘Anayasa değişikliğine kabul oyu vermeyiz.’ dedi. Bunlar yalancı, namussuz. Bunlarda hak yolu bulunmayan. Şayet samimiysen, şayet dürüstsen, yasa değişikliğine zaten ihtiyacımız namevcut, buyur gel anayasa değişikliğini yapalım. Yapamazlar, gelemezler zira hak değiller. Bugüne büyüklüğünde gençlerimizin hayrına yegâne benzeri etap atmayanlar demincek çıkmış ‘Benimle misiniz?’ diye gençleri adeta sorguya, adeta hesaba çekiyorlar. Kadro toplantılarında gençleri hizaya dizip sorma alanları yüzümüz kızararak izliyoruz.”

“Tığ size inanıyoruz”

Gençleri hafifsemenin işaretleri olan bu hoyratlıkları kale dahi almadan bu ülkenin gençlerine güvendiklerini söyleyen Erdoğan, “Gençlere daim kötümserlik aşılamayı siyasa sanan yetersiz muhterislere, bütün bunlara rağmen tığ size inanıyoruz. Bu inancımızı bile yabancılar kabilinden sadece lafta bırakmıyor, icraatlarımızla reformlarımızla hayata geçirdiğimiz türel düzenlemelerle sizler amacıyla yaptığımız eser ve hizmetlerle çıplak ortaya koyuyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Bilgisizlik yıllarını ülkenin istikrarsızlıklarla, terörle, içtimai ve kazançlı krizlerle boğuştuğu kıtipiyoz zor benzeri dönemde geçirdiklerini anlatan Erdoğan, “Yüreğimizin kıvracık olduğu o günlerde çıkmaz kavgalarından darbelere, kafasız kalmışlıktan yoksulluğa büyüklüğünde mukavim çok yük yaşadık.” dedi.

Daha ömürlerinin baharındayken birçok arkadaşlarının, ülkenin nice zinde değerinin harcanıp gittiğini tabir fail Erdoğan, “Güçlükle dışından ithal ideolojilerle ‘Türk-Kürt, Sünni-Alevi, sağcı-solcu’ diye gençlerimizin arasına aşılmaz duvarlar ördüler. siyasal parti görünümlü karışıklık yuvalarında kurdukları tuzaklarla kandırdıkları gençlerimizi yarıcı terör örgütünün savaş ağalarına peşkeş çektiler. Bilahare de bu evlatlarımızın cins tutması gereken ellerine zırh vererek ülkemizin ve milletimizin üstüne saldılar.” değerlendirmesinde bulundu.

Aynı şekilde 28 Küçük Ay zihniyetinin Türkiye’nin üzerine karabasan kadar çöktüğü günlerde hayatları karartılan gençler olduğunu nâkil Erdoğan, şunları kaydetti:

“Nahak Yere, hukuksuz, keyfi bahanelerle kızlarımızın terbiye haklarının gasbedildiği, saçından, sakalından, suret kıyafetinden yağlık gençlerimizin ötekileştirildiği bu aynasız eyyam hamdolsun geride kaldı. Sizler SELIM Tümen Türkiyesi’nde doğdunuz, SELIM Parti Türkiyesi’nde okudunuz, DOĞRU Fırka Türkiyesi’nde büyüdünüz. Annelerinizin, babalarınızın maruz kaldığı yasaklarla, faşizmle, tartı ve zorbalıklarla karşılaşmadınız. Darülfünun kapılarında ikna odalarının kurulduğu, ana herif haklarının baş döndürücü olarak görüldüğü o meşum günleri hamdolsun yaşamadınız. Milletimizin takdiriyle 2002’da göreve geldiğimiz günden beri yer balaban gayemiz sizleri her bakımdan gönençli, hareketli ve bağımsız tıpkısı Türkiye’dahi keyiflendirmek oldu. Çoluk Çocuk, tabiatıyla eşit ödedik, zorluklara döş gerdik, vesayetten yıldırı örgütlerine birçok odakların saldırısına maruz kaldık amma tek kimsenin bu ülkeyi sakat dağ, eski çirkin günlerine ferasetsiz döndürmesine cevaz etmedik. Adalet ve özgürlükler üstüne attığımız herhangi bir adımı fesih ettirmek için Esas Mahkemesinin kapısında el tutan muhalefete rağmen ülkemiz demokrasisini ayıplarından kurtardık. Zira bizim ne kökene, meşrebe, mezhebe, siyasi görüşe sahip olursa olsun kaybedecek biricik aynı gencimiz üstelik yoktur.”

Cumhur Reisi Erdoğan, konuşmasının böylece, alandaki gençlerle “Tek millet, bir tane sancak, biricik vatan, biricik ululuk, tıpkı olacağız, deneyli olacağız, dinç olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız.” sözlerini tekrarladı.

Programdan notlar

Festivalin açılışında sanatçı Yücel Arzen ve orkestrası dinleti verdi. Sanatkâr Arzen, Reisicumhur Erdoğan’ı Sakarya Türküsü’ne zevcelik etmesi için davet etti. Erdoğan, Arzen’in türküyü seslendirmesinden ilk Sakarya şiirinden dizeler okudu.

Programda, AK Tümen Umumi Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki dahi selamlama konuşması yaptı.

Programa, Cahillik ve Spor Bakanı Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu, SELIM Fırka Umumi Başbuğ Yardımcıları Mehmet Özhaseki, Hayati Kalem Erbabı, Efkan Alabalık, Jülide Sarıeroğlu, Leyla Mecnunca Yırtıkça, Vedat Demiröz, AK Fırka Umumi Hat Avrat Kolları Başkanı Ayşe Keşir, YANLIŞSIZ Öğür milletvekilleri, partili uray başkanları katıldı.

(Bitti)

Share: