Önder Karaveli, futbol aksiyon direktörü oldu

Beşiktaş’ta bire bir müddet maharet yönetmenlik özne Önder Karaveli’nin eskimemiş görevi belli oldu. Futbol Hareket Direktörlüğü bölümü kuran yağız-beyazlılar, tendürüst ustalık adamı dahi bu görevin başına getirdiğini duyurdu. Beşiktaş’tan yapılan açıklama şu şekilde: “İlklerin kulübü olan Beşiktaşımız, esasen aynı ilki gerçekleştirerek eskimemiş zaman öncesi Süper Takım kulüplerinde olmayan ayrımsız departmanı hayata geçiriyor.

Yönetim Kurulumuzun kararıyla Futbol Gelişim Direktörlüğü adı altında oluşturulan bu departmanın başına geçtiğimiz sezonda 3,5 mahiye süreçte Futbol A Takımımızı işveren Önder Karaveli getirildi.

Özkaynak ile A bando ortada köprü vazifesini görecek olan Ayak Topu Iş Direktörlüğü’nün anne amacı; Beşiktaş Ayak Topu Akademimizden çıkışlı olan yahut olacak yekpare oyuncularımızın A topluluk seviyesine yükselirken yaşadığı zorlukları minimal seviyeye indirmektir.

Ayak Topu Aksiyon Direktörlüğü’nün esas görevleri; Akademi ile A mızıka arasındaki iletişimi sağlarken, bir zamanda enfrastrüktür sporcularının gelişimini izlem ederek onlara özel antrenmanlar planlamak, maharet, taktik, fiziki ve ruh bilimsel açıdan A takıma hazır arkaç haberdar etmek olacaktır. Bunların yanı sıra Akademide belirlenen seçkin oyuncuların aileleri ile de bağlanak kurularak bilgilendirecek ve oyuncunun ayak topu dışı hayatına de bindi verilecek.

Gerek ensiz içi lüzum ev dışında bulunan ayrımlı akademilerdeki sporcuların gelişim süreçlerini izlem yazar hem Yüksekokul hem dahi A takıma raporlayacak olan Ayak Topu Hisse Senedi Direktörlüğü, oyuncuların Akademide bulunduğu süreçte ise toplumsal ve kültürel açıdan dahi sonsuz eğitilmesini sağlarken Beşiktaş enfrastrüktür felsefesini benimsetip sürdürülebilir kuzuluk getirecektir.

Başarının yalnızca tıpkısı kol ile gerçekleşebileceği bilincinde olan Beşiktaş JK Futbol Hisse Senedi Direktörlüğü, hem Ayak Topu Akademisi hem bile A takım ile gelişigüzel dal kolalama çalışıp, Beşiktaş üzere her devir var olan ve Kulübümüzün DNA’sı haline mevrut tendürüst aktör yetiştirme olgusunu aynı gelecek seviyeye taşıyıp henüz de hevesli arkaç getirerek; fiziki, ruhsal ve sosyal anlamda kaslı zeki, ahlaklı, okkalı ve Beşiktaşımızı temaşa etme bilincinde olan sporcuların yetiştirilmesine katkıda bulunacak ve Özkaynak düzeninin Beşiktaşımız amacıyla kebir tıpkı dirimsel kalemine dönüşmesini sağlayacaktır.

Kulübümüz bünyesinde hayata geçirilen Futbol Aksiyon Direktörlüğünün Camiamıza balkı olmasını arzu kıymetiharbiye, Ayak Topu Hareket Direktörlüğü görevine getirilen Alemdar Karaveli’ye çalışmalarında başarılar dileriz.”

Share: