Ömer Erdoğan: “Rakibe bu kadar keyfiyet verdiğimiz karşılaşma hatırlamıyorum”

– Ömer Erdoğan: “Rakibe bu kadar pozisyon verdiğimiz karşılaşma hatırlamıyorum”

GİRESUN – MKE Ankaragücü Maharet Direktörü Ömer Erdoğan, “Rakibe bu büyüklüğünde konum verdiğimiz karşılaşma hatırlamıyorum. Buradan çıkaracağımız haddinden fazla yavaş dersler var” dedi.

Spor Pupa Süper Lig’in 11. haftasında Giresunspor’a mihman olan MKE Ankaragücü, ceza atışı golüyle öne geçtiği maçtan akıbet dakikalarda yediği golle 1-1 beraberlikle ayrıldı. Maçın peşi sıra değerlendirmelerde mevcut Beceri Direktör Ömer Erdoğan, maçtan 3 puanla ayrılıp tırmanışa bırakmak istediklerini fakat zeminin kendilerine ağırbaşlı problemler yaşattığını söyledi. Erdoğan, değerlendirmesinde, “Bu dönemde hakeza tıpkısı zeminde aldatmak, buna izin edilmesi üstelik anlamlı. Bütün Türkiye’nin ayak topu kalitesinden konuşuyoruz ama maalesef bu konuda az buçuk daha kendimizi geliştirmemiz gerekiyor. Bağımlı Giresun’un ayrımsız avantajı bu zemini bizden elan bol tanıdığı üzere buna makul futbol yeğleme etti. İlk yarı özellikle sıkıntılar yaşadık. Oyun bir nev giremedik. Bizim takımımız henüz aşkın bar oyunu oynayan, topa eş olmaya müteharrik, kâh varyasyonlarla atılım yapmaya etkin ama bunu ilk yarı açıkçası çok yapamadık. Giresunspor’dahi özellikle bizim sol tarafımızı çokça gani kullanarak etraflı toplarla orada ikinci topları kazanarak ağız ortalarda hareketli yapmaya çalıştı. İlk nısıf hem defans kısmında çokça etkisizdik. Tıpkısı zamanda üstelik saldırış üstüne birlikte ego geldiğimizden beri genişlik süreduran maçımız oldu. İkinci yarı hem bazı oyuncu değişiklikleriyle hem bile saha içerisindeki bazı gidişat değişiklikleriyle oyunun kontrolünü daha fazla elimize almaya başladık. Bu sahaya makul oyunu biraz daha fazla tercih etmeye başlayınca bizde pozisyonlara girdik. Golü bulduk. Golün devamında girdiğimiz belki pozisyonları değerlendirsek henüz önceki maçı koparabilirdik amma maçın genelinde bakılınca türkçesi Giresun’un girdiği net pozisyonlar vardı. Maçın hakkı beraberlikti ama bu kesinlikle 1 fakül birlikte sevindiriyor anlamına gelmiyor. Cemi tersi bizim buradan haddinden fazla gösterişli şekilde hele geldiğimizden beri bilcümle maçları saysak bu büyüklüğünde rakibe boyut verdiğimiz maç hatırlamıyorum. Ama dediğim kabilinden buradan çıkaracağımız haddinden fazla kırıcı dersler var.”

Karşılaşmada sergilediği performanstan kontekst kalecileri Gökhan’a teşekkür eden Erdoğan, “Kalecimiz Gökhan’a haddinden fazla teşekkür ediyorum. Diri benzeri başarım sergiledi. Tığ buradan dersleri çıkarıp önümüzde haddinden fazla yüce olan Hatayspor maçına var. İnşallah kişi evimizde 3 puanı alıp tırmanışa geçmek istiyoruz” dedi.

Share: