Muğla veri: Icra Vekili Kasapoğlu, Yatağan Bilgisizlik Merkezi’nin açılışını yaptı Açıklaması

Cahillik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Bu tesisler, binlerce şampiyonu yetiştiren, olimpiyatlarda eke bayrağımızı dalgalandıracak sporcuların yetiştiği tesislerdir.” dedi.

Gençlik merkezi açılışı için Yatağan’a mevrut Nazır Kasapoğlu, Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, çoluk çocuk, sporcular ve vatandaşlar marifetiyle çiçekle karşılandı. Kasapoğlu, ilçeye kazandırılan yeni tesisin uz olmasını dileyerek açım kurdelesini kesti.

Kasapoğlu, yaptığı konuşmada, sinema salonu ve atölyeleriyle deneyimsizlik merkezinin Yatağan’a çok yakışacağı söyledi.

“Türkiye ruhlu tıpkı talih”

Çoluk Çocuk için bilcümle daha iyisinin gayreti içerisinde olduklarını tabir eden Kasapoğlu, şunları söyledi:

“alay malay, müşterek çalışmaya devam edeceğiz. Muğla’evet yeni müjdeler, eskimemiş heyecanlar üzere geldik. Muğla için güçlü haddinden fazla kitap ürettik imdi, o eserleri hizmeti kabul etme vakti geldi. Bu toyluk merkezimizi hizmete aldık, Köyceğiz’e birlikte gideceğiz. Spor salonumuzu, cahillik merkezimizi hizmete alacağız. Bunun kabilinden semt sahalarıyla, salonlarıyla, halı sahalarıyla, havuzlarıyla, kortlarıyla Muğla’mızda hizmete hazır mukavim çok tesisimiz var. İnşallah kurdelelerini alay malay keseceğiz. Türkiye dinamik bire bir büyüklük. Cumhurbaşkanımız liderliğinde, AK Öğür hükümetleri yerine zahir bu çıtayı yükseltiriz, onun gayretindeyiz.”

Kasapoğlu, Muğla’nın toyluk ve spor yatırımları açısından ve spor turizminin avangart, gözde şehirlerden biri olduğunu dile getirdi.

“Altyapısıyla, herif kaynağıyla ayrımsız spor devriminden bahsediyoruz”

Nezaret yerine benzeri seferberlik halinde çalışarak tarımı, turizmi, sanayisiyle şişman potansiyele cemaat Muğla’nın toptan ölçekte aynı spor şehri olmasının önünü açtıklarını anlatan Kasapoğlu, şunları kaydetti:

“Muğla namına sunulan emekler ve gayretlerle takkadak yaz aylarında değil, yılın her ayında, herhangi bir çabucak tıpkısı cazibe merkezidir. Bu tesisler, binlerce şampiyonu yetiştiren, olimpiyatlarda mehabetli bayrağımızı dalgalandıracak sporcuların yetiştiği tesislerdir. Spor turizmi noktasında metanetli çok işaret tertip, bisikletiyle, yelkeniyle, yüzmesiyle, motor sporlarıyla Muğla’mızın işaret olduğunun tescilidir. Bundan ahir süreçte, Bodrum’dan Fethiye’ye, Fethiye’den Marmaris’e, Marmaris’ten Dalaman’a cümle ilçelerimize kullanılmamış tesisleri kazandırmanın mutluluğunu bilcümle gelişigüzel yaşayacağız. Hele Tokyo 2020’da dedik evet ‘Bizim bire bir spor politikamız var’. Tek husus düzgün değil. Bizler toprağa evlat eker kabil yavaş yavaş politikalarımızı hayata geçirdik. Kullanılmamış politikalar üzere fasılasız, gözü kapalı çalışıyoruz. Altyapısıyla, adam kaynağıyla bir spor devriminden bahsediyoruz. Yeni tarihler yazan nesiller ile ayrımsız kol var. Bu cümleler siyasetin gereği değil, hizmet odaklı tıpkı politikanın, stratejinin eseridir. Aziz milletimizden aldığımız güçle buralara beraber geldik. Halk ele bile yürümeye birlikte devam edeceğiz.”

en üst Ampute Milli Takımı’nın futbolda Türkiye’ye dünya şampiyonluğu yaşattığını hatırlatan Kasapoğlu, madalyaların, başarıların takibini yapmakta zorlandıklarını dile getirdi.

“Spor politikamız var”

Hiçbir başarının doğru olmadığını vurgulayan Kasapoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Tıpkısı spor politikamız var. İşte aynı tesisleşmeden bahsediyoruz, ülkemizi tıpkı uçtan ayrımsız uca kuşatan. Edirne’den Kars’a, Mersin’den Sinop’a tıpkısı tesisleşme var. Futbol sahaları, egzersiz salonları var. Yüzme havuzlarınız, devasa stadyumlarımız var. Gururla söylüyoruz. Daha üç dönem geçmiş Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle İstanbul Zeytinburnu’nda buz adası açtık. Buz adasında Avrupa’nın sunma şişman, gündeş buz pistini devreye aldık. Bundan Sonra Türkiye’dahi buz sporlarıyla ait organizasyonları gerçekleştirmede rakiplik üstünlüğümüzü ortaya koyuyor. Bu buz pisti bu ifadelerin hangi büyüklüğünde istekle olduğunu gösterir. Muğla’mızda çim hokeyiyle ilgili protokol imzaladık. Temas alanda gayretimiz, iddiamız, yetişen nesillerimiz var. Herhangi Bir alanda olduğu kabil sağlıkta, sanayide, eğitimde, ekonomide olduğu kadar sporda de çıtası yeryüzü yukarıda olan ayrımsız Türkiye var. Hamdolsun rüya yoğun, heyecan komple, inanç dolu bir Türkiye yüzyılı var.”

Nazır Kasapoğlu, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye yüzyılını gençlerle birlikte henüz güçlü ve adil bir acun için düz yazı edeceklerini ifade etti. Hoppadak kasılma değil, sportmen sayısı adına alelhusus 21 yıl ilk 2 bin 310 lisanslı sporcunun bugün Muğla’de 123 bin lisanslı sporcuya çıktığını belirten Kasapoğlu, rakamların kıvrılma niteliğinde olduğunu söyledi.

Açılan tesislerin dolu meşgul değerlendirildiğini görmenin kendileri için şişman tıpkı heyecan olduğunu kaydeden Kasapoğlu, bugüne kadar tesislerden yeteri büyüklüğünde istifade edemeyenleri tesisleri kullanmaya çağırma etti.

Kasapoğlu, Muğla ve ilçelerinde yapılan ve desteklenen yatırımlar ile tesisler karşı de hikmet verdi.

Share: