Sinop malumat… Sinop’tan bodur gücük

Sinop Tecim ve Sanayi Odası’nın (STSO) patika komitesi ve divan üyesi seçimleri yapıldı.

Seydi Ali Başbuğ Mesleksel ve Teknik Rum Lisesi’nde yapılan seçimde, odaya mukayyet 777 seçmen, 12 patika grubu üzere fikir kullandı.

Mevcut başbuğ Iyi Akbaş, gelişim insanları Sulh Ayvaz ve Sedat Sever’in patika gruplarındaki listelerinin yarıştığı seçimleri önde tamamlayarak baştan seçildi.

Deniz Kazı, 12 iz grubundan 9’unu önde tamamladı. Seçme sonrası 12 çığır grubunun kayran aldığı 27 üyeli meclisin 19’unu Sağlıklı Akbaş, 8’i ise diğer adayların desteklediği üyelerden oluştu.

Seçim sonunda tıpkısı müzakere yaparak namına destek veren herkese teşekkürname eden Akbaş, “Intihabat Sinop üzere okşayıcı olsun. Arkadaşlarımla bereketli aynı yarış geçirdiğimizi düşünüyorum. Dizge öz düşüncelerine bakarak tıpkı projeyle STSO başkanlığına aday oldu. Almak ki 4 yıllık çalışmamızda bazen şeyleri bol yapmışız kim üyelerimizin teveccühü bizden yana oldu.” dedi.

Akbaş, temel projelerini sıralayarak yaptıkları hizmetleri geliştirip kalitesini arttırmayı istediklerini kaydetti.

Seçimi kazanan sedir üyeleri, daha sonradan aralarında yapacakları toplantıyla hane başkanı, yönetim kurulu ve meclis başkanını belirleyecek.

Boyabat’ta 7 yıl mukannen mahpushane cezası mevcut hükümlü yakalandı

Boyabat ilçesinde 7 yıl mukannen cezaevi cezası mevcut hükümlü yakalandı.

İlçe Güven Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, M.T’nin aracında ve üzerinde yapılan aramada ayrımsız skor ruhsatsız tabanca, 4 skor mermi, ayrımsız adet av tüfeği, 14 skor fişek ele geçirildi.

Gözaltına alınan M.T, işlemlerinin arkası sıra cezaevine gönderildi.

Boyabat ilçesinde silajlık darı hasadı başladı

Boyabat ilçesinde silajlık akdarı hasat sezonunun başlaması nedeniyle merasim düzenlendi.

Kaymakam Enver Yılmayan ve Belediye Reisi Hüseyin Coşar, Kurusaray köyünde silajlık mısır hasadı fail üreticilerle tıpkı araya geldi.

Törende konuşan Yılmayan, çiftçilerin bir tane ürüne vabeste kalmadan ikinci aynı ürün üretmesinin mutluluk donör olduğunu söyledi.

Yılmaz, henüz ilk şeker pancarı hasadı yapıldığını hatırlatarak, “Bire Bir köyde silajlık darı hasadını görünce memnuniyetim daha üstelik arttı. Üç metre boyundaki mısırın köylümüzün şanlı benzeri sağlık kaynağı olması bizleri fazlasıyla sevindirdi. Fazlalaşan ve mübarek soylu erki benzeri hasat yılı olmasını diliyorum.” dedi.

Köy Muhtarı Halit Fildan üstelik köylerinde 2 yıl ilk 50 dekarlık alanda başlanan silajlık darı üretiminin bu sene 200 dekara yükseldiğini belirtti.

Fildan, üreticilerin ihtiyaçları ilavesi mısırları satarak oylumlu bire bir ekleme dirimlik de sağladıklarını kaydetti.

Programa, İlçe Hususi İdare Müdürü Kenan Esen, İlçe Ekincilik ve Orman Müdürü Uğur Ateş Parçası ve İlçe Ziraat Odası Başkanı Cemil Elmacı ve çiftçiler katıldı.

Share: