Miftah sahiplerinin dikkatine! Salı gününden itibaren motorine büyük tenzilat geliyor

Yer Yağı fiyatları ve dolar kurundaki değişimlere sınırlanmış olarak akaryakıt fiyatlarındaki cümbüş devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda benzine ve LPG’ye peş peşe gelen zamların arkası sıra bu kere dahi motorine indirim geliyor.

SAI GÜNÜNDEN İTİBAREN GEÇERLİ OLACAK

Buna göre 15 Son Teşrin Salı gününden itibaren flört etmek amacıyla süt grubuna 1,56 kuruşluk bir karşılık indirimi uygulanacak. Aktüel akaryakıt pompa fiyatlarına bakarak İstanbul’da motorin litre fiyatı 26.33 liradan satılıyor. Benzinin litresi ise averaj 22.68 TL’den satışa sunuluyor.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Türkiye’de benzin ve motorin fiyatları hesaplanırken; Kaçak tasfiyehane fiyatına ÖTV ve EPDK payının eklenmesiyle KDV aut Arıtımevi satış fiyatı bulunuyor. Gümrüksüz Tasfiyehane Fiyatı hesaplanırken ise, Akdeniz-İtalyan piyasasında yayınlanan günce CIF Akdeniz eser fiyatları ve günlük Dolar kuru takip edilerek, anlaşılan benzeri bedel değişim farkında kaçak tasfiyehane tavan satış bedeli elde ediliyor.

EPGİS FİYAT DEĞİŞİMLERİNİ DUYURMAMA KARARI ALMIŞTI

EPDK’nın fiyatlardaki değişimi açıklayan tek sendika olan EPGİS hakkında cürüm duyurusunda bulunmasının arkası sıra, sendika sevgili süreci sonlanana kadar akaryakıttaki değer değişimlerini vatandaşlarla paylaşmayacağını açıklamıştı.

Share: