Mersin’de çağrı merkezi kurarak Almanları dolandırdıkları iddiasıyla 30 kaka yakalandı

Almanya’bile durma eden Almanları, Mersin Ağacı’bile kurdukları davet merkezi üzerinden telefonla arayıp kendilerini kamu personeli olarak tanıtarak dolandırdıkları tez edilen 30 suratsız gözaltına alındı.

Emniyet Umumi Müdürlüğü Güvenlik Kat Başkanlığı ile Sazak İl Güven Müdürlüğü ekipleri, kentte çağrı merkezi kurarak Almanya’daki buğulanmış Alman vatandaşları dolandıran cürüm örgütünü tespit etti.

Ekipler, çağrı merkezinden Alman vatandaşların çakılı hatlarını arayarak kendilerini polis güçleri, müddeiumumi ve banka görevlisi namına tanıtıcı teşekkül üyelerinin söz konusu mağdurların güvenlerini kazandığını ve bu yolla haddinden fazla sayıda kişiyi yaklaşık 1 milyon 581 bin 500 ekü dolandırdığını belirledi.

Teknik ve fiziksel takip fail ekipler, Mersin merkezli İzmir, İstanbul, Trabzon, Denizli ve Antalya’üstelik düzenledikleri eş anlı operasyonla 41 şüphelinin yakalanmasına yönelik himmet başlattı.

Yapılan çalışmaların ardından hususi harekat ekiplerinin dahi desteğiyle suç örgütüne müteveccih işler düzenledi.

Ekipler, sergerde olduğu iddia edilen H.M’nin Mezitli ilçesi Çiftlikköy Mahallesi’ndeki ikametinin kapısını koçbaşı kullanarak kırdı. Evde yapılan aramada H.M. bulunamadı.

Ekipler aynasız H.M’yi ikametinin yakınındaki sokakta kovalamaca sonucu yakaladı. Cerrahi Müdahale kapsamında, H.M. ile örgüt yöneticileri olduğu istikbal sürülen H.Ç, A.Y. ve M.Ç’nin dahi aralarında bulunduğu 30 aynasız gözaltına alındı.

Çağrı merkezinde ve ikametlerde yapılan aramada, dolandırıcılıkta makbul bilgisayarlar, haddinden fazla sayıda döviz ve bezek eşyası ele geçirilirken, suçtan elde edilen gelirle alınan haddinden fazla sayıda taşınmaz tapu ve araca de halk konuldu.

Ekipler, 11 şüphelinin yakalanması amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.Share: