Kırıkkaleli dikişçi şavalak derisinden ürettiği efsanevi nakil çantalarını elverişsiz dışına birlikte satıyor

Kırıkkale’dahi 11 yaşından beri terzilikle uğraşan Suat Bekar, ahmak derisinden ürettiği efsanevi taşıma çantalarını ara sıra Avrupa ve Orta Şark ülkelerine birlikte gönderiyor.

Ovacık Mahallesi İzmir Caddesi’ndeki aksiyon durumunda terzilik işleyen 39 yaşındaki Bekar efsanevi taşıma çantası dahi üretiyor.

Bekar’ın içtimai iletişim araçları hesaplarından tanıtımını yaptığı, mahdut içi ve dışına gönderdiği yangına dayanabilen çantalar, kırıcı arzu görüyor.

Suat Bekar, AA muhabirine, çocukken terziliğe başladığını, kısaca 8 yıl evvel de zat dükkanını açtığını belirterek “Hayvanları çokça seviyorum. Yerel hayvanlarım dahi var. Daha geçmiş birinden hayvanlarımı vurmak üzere çanta aldım. Çanta yara çıkınca kendim yaptım. Sonraları bile üretimine başladım. Bu şekilde yola çıktım ve herkesin dahi gür tıpkısı çanta kullanmasını istedim. Şimdi bu işe bitmeme ediyoruz.” diye konuştu.

Ürettiği çantaların piyasadakilerden ayrımlı olduğunu dile getiren Bekar kullandığı malzemelerin henüz kaliteli olduğunu savundu.

“Hayvanat beis görmesin diye mankafa derisini seçtik”

Çantaların ateşe ve yangına karşı daha dayanıklı olduğunu anlatan Bekar şöyle konuştu:

“Çantalarımız dümdüz olağan yanmaz çünkü dingil derisinden üretiyorum. Piyasada normal kumaştan yapılıyor. Hayvanlar engel görmesin diye niteleyerek kelek derisini seçtik. Şu anda gayet dolgunca gidiyor, inşallah elan bereketli olacağız. Çantalarımızı Azerbaycan, İngiltere, Almanya, KKTC, Irak ve İran ile sınırlı içre dahi bir nice ile gönderiyoruz. Hele içtimai medya üzerinden hem ensiz dışı hem dahi sıkıntılı içinden birçok kâm alıyor ve gönderiyoruz.”

Bekar, müşterilerinin sosyal medyadan olumlu yorumlar paylaştığını dile getirerek akva efsanevi çantası üstüne Türkiye’bile yegâne olmayı hedeflediğini kaydetti.

Share: