Kırıkkale’den güdük gelişmemiş

Kırıkkale’nin Bahşılı ilçesinde mahallelere hamam asfalt serme çalışmaları başladı.

Atadönmez Mahallesi’ndeki çalışmaları inceleyici Şehremini Recep Utku Tekin, AA muhabirine, belediye kendisine yürüttükleri musahabe ve çalışmaların ardından yunak asfalt gerçekleştirme ettiklerini söyledi.

İlçedeki donuk bölgelere yunak asfalt sermeye başladıklarını anlatan Uğurlu, “Kestirmece 2 bin 300 metrekarelik bire bir alanda ısıdam asfalt çalışmasını başlatmış bulunuyoruz. Henüz ilk kilit parke döşenen ve boğunuk olan alanlarda çalışma yapıyoruz. Buradaki parke taşlarını kaldırıp ihtiyaç olan bambaşka yerlerde kullanıyoruz. Bu alanlara de ısıdam asfalt seriyoruz. İlçemizin iç yollarında bu çalışmalarımız devam edecek. Hamam asfalt temini konusunda Milletvekilimiz Ramazan Duygusal, İl Başkanımız Mustafa Kaplan ve destek olan herkese teşekkürname ediyoruz.” diyerek konuştu.

Yahşihan ilçesinde kantin denetimi

Yahşihan Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Polis Müdürlüğü ekiplerince meslek kantinlerinde hıfzıssıhha ve dimdik besin satışı denetimi gerçekleştirildi.

Yeni terbiye yılının başlamasıyla zabıta ekipleri, ilçedeki önceki, ölçülü ve ortaöğretim düzeyindeki okullarda mevcut kantinlerdeki denetimlerde alelhusus hijyen konusuna öncelik veriyor.

Kantin işletmecilerini dokuncalı ürünler satmamaları konusunda münebbih ekipler, çocukların sağlığını yıldırma edebilecek basak altı, menşei belirsiz ya dahi tarihi eski nişane satışı olup olmadığı kontrol etti.

Denetimlerde, eksiği olan kantin işletmecileri uyarılarak, eksiklerini gidermeleri üzere müddet verildi.

Share: