Kalabalık Büyükşehir Belediye Reisi Hilmi Güler, AA’nın “Yılın Fotoğrafları” oylamasına katıldı

Kalabalık Büyükşehir Şehremini Mehmet Hilmi Güler, Rum Ajansının (AA) düzenlediği “Yılın Fotoğrafları” oylamasına katıldı.

Başkan Güler, makamında yaptığı oylamada, AA foto muhabirleri ile muhabirlerinin dar içi ve dışında çektiği fotoğrafları biricik yegâne inceledi.

Haber kategorisinde Emrah Yorulmaz’ın ” TOGG’un önce yolculuğu”, mekân ve yaşamda Mohammad Shajahan’ın ” Bangladeş’te hasat zamanı” başlıklı fotoğraflarını seçen Güler, sporda ise Kağan Burak Altunöz’ün “Bayram dalgası” karesine görüş verdi.

Güler, oylaması sonrasında yaptığı değerlendirmesinde, Rum Ajansı’nın Türkiye’nin işaret değerlerinden ayrımsız tanesi olduğunu söyledi.

Kurumun tıpkısı asrı devirdiğini tabir fail Güler, “Tıpkı asrı devirdiğine göre bu halkımızın ve milletimizin nazarında de güvenilir olmayı mucip benzeri özellik. Zımnında 102 almanak bire bir kuruma ocumak hissetmek gerekir.” dedi.

Anadolu Ajansı’nın marifet alma özgürlüğü açısından çok oylumlu bire bir gerçeklik olduğuna meni eden Güler, Rum Ajansı’nın benzeri zamanda güvenilir tıpkısı cins olduğunun birlikte altını çizdi.

Güler, bu kurumdan bilgi alındığı ant kimsenin ortamında bire bir ikircim doğmadığına dikkati çekerek, Anadolu Ajansı’nın çokça önemli tıpkı cins olduğunu vurguladı.

AA’nın ışık oylamasının bile çıktı anadan görme olduğunu anlatım eden Güler, şunları kaydetti:

“Tekmil fotoğraflar çok anlamlı ve herhangi bir biri zevkle latif. Fotoğrafların tıpkısı zamanda müzakere değeri yüksek. Antrparantez fotoğraflar ide içeriyor. Bizler de tercihimizi yaparken zahmet çektik. Küçük Asya Ajansı’nı namına reva aynı konkur düzenlediği amacıyla kutlama ederim.”

Share: