Japonya’daki Türk işadamından Bartın’daki hâkim afetinde zarar görenlere bindi

Japonya’bile tüvana ve bu ülkede yatırımları bulunan gelişim insanı Amaç Enşici Bartın’bile otizmli ve özürlü gençlere yönelik faaliyetlerin yürütüldüğü Bariz Nutuk Evi ile selde beis gören ailelere maddesel yardımda bulundu. Enşici ve ailesi Bartın’de yaşanan başat felaketinde zarar gören vatandaşlara ulaştırılmak için nakdi yardımda dahi bulundu.

Bartın’daki ziyaretleri çerçevesinde Gölbucağı Mahallesinde Bartın Belediyesince restore edildikten sonra Bartın Otizmli ve Engelliler Destek Terbiye El Birliği Spor Kulübü Derneği’ne (BOEDDER SK) tahsis edilen, otizmli ve engelli gençlere müteveccih faaliyetlerin yürütüldüğü Engelsiz Musahabe Evindeki çalışmaları inceleyen gelişim insanı Garaz Enşici laf evinin faaliyetlerinde kullanılmak üzere maddesel yardımda bulundu.

Eşi ve çocuğu ile alay malay Celi Konferans Evini ülfet eden ve burada Bartın Otizmli ve Engelliler Destek Eğitim Bilimi Dayanışma Spor Kulübü Derneği Başkanı Berna Şengün yoluyla karşılanan hareket insanı Enşici engellilerin yaşamlarını kolaylaştırıcı ve mânialı bireylerin hayata katılımlarına müteveccih Japonya ve Türkiye’de hesaplı çalışmalar hakkında bilgelik alışverişinde bulundular.

Bartın Otizmli ve Engelliler Bindi Yetişek Dayanışma Spor Kulübü Derneği aracılığıyla Küşade Laf Evinde gerçekleştirilen çalışmaların çokça nadir olduğunu belirten Enşici, “Hepimiz birer engelli adayıyız. Kimsenin bire bir saniye sonrasının garantisi bulunmayan. Hepimiz tıpkı olmadıktan sonra engellilerimizin dertleri ve sıkıntıları bitmez. Hepimiz bir olacağız. Bu Degaje Musahabe Evinde mânialı kardeşlerimiz için çokça güzel çalışmalar yürütülmekte ve bizde bu çalışmalara aşağı bir ulama arz etmek istedik. Desteğimizi izhar etmek istedik” şeklinde konuştu.

Daha sonra Enşici ailesi ile alay malay Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın makamında ülfet etti. Enşici, Bartın’üstelik yaşanan hâkim afeti sonrasında evleri ve eşyaları engel gören ailelere ulaştırılmak için nakdi yardımı Bartın Belediye Reisi Cemal Atak’a doğrulama etti. Başkan Akın duyarlılığından belde Enşici ve ailesine teşekkürname ederek nakdi yardımın selde kötülük gören ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılacağını belirtti.

Ziyarette Başbuğ Atak tarafından Enşici ve ailesine Bartın’dahi üretilen işleme ürünler bağış edildi. – BARTINShare: