İyi Öğür, “Kadın Yükselmezse Alçalır Yurt” Çalıştayları Düzenleyecek

İYİ Parti Kadın Politikaları Başkanlığı; kadınların sorunlarının ortaya çıkarılması ve çözüm önerileri geliştirilmesi üzere 81 ilde “Eş Yükselmezse Alçalır Vatan” çalıştayları düzenleyecek.

İYİ Parti Eş Politikaları Başkanlığı, Genel Komutan Meral Akşener liderliğinde Türkiye’nin 81 ilinde yaşayan kadınların sorunları ve çözüm önerileri için “Eş Yükselmezse Alçalır Vatan” çalıştayları düzenleyecek. 5 Teşrinisani’da Samsun’da başlayacak çalıştay serisine ilgilendiren partiden yapılan izah şöyle:

“Bu çalıştayların sunu yetişkin çıktısını, ulusal politikaya taraf yöneltmek için domestik ve bölgesel düzeyde hazırlanacak olan karı temalı yer bildirgeleri ve bölge bildirgeleri oluşturmaktadır. Açık benzeri katılımla gerçekleştirilecek olan çalıştaylarda, fazlalık ayrımcılık kaygısıyla kadınlara makbul cinsiyet kotası, yüzdelik 20 namına rical üzere uygulanacak. Bu hedefler doğrultusunda gerçekleşecek çalıştayların ilki 5 Son Teşrin 2022 Cumartesi haset Samsun’da başlıyor.

Çalıştaya Samsun’un yanında Sinop, Amasya, Giresun, Kalaba, Rize, Trabzon ve Artvin illerinden birlikte katılım sağlanacaktır. Sivil toplum kuruluşları, muhtarlar, akademisyenler, avrat kooperatifleri, kaynak ve borsa temsilcileri ile toplamda 200’ü fazla kişinin katılım sağlayacağı geçmiş çalıştay, iki ayrı oturumda gerçekleşecek.

Çalıştayın ilk oturumunda herhangi bir şehrin temsilcileri yurttaş masalarında aynı araya gelerek kendi şehirlerinde hayatiyetli kadınların karşılaştığı sorunlar, bu sorunların kaynağı ve hal önerilerini tartışacaklar. Tartışmanın arkası sıra seçkin memleket amacıyla vatandaş masalarında belirleme edilen mesail ve hal önerilerini içeren memleket bildirgeleri hazırlanacak. İl masalarından birer temsilcinin seçilmesiyle havza masasında devam edecek olan ikinci oturumda, havza genelinde kadınların yaşadıkları mesail ve çözüm önerileri konusunda tartışmalar yürütülecek, eş görüşler ve öneriler doğrultusunda eş temalı bölge bildirgeleri hazırlanacak.”

“Avrat Yükselmezse Alçalır Vatan” çalıştay serisi, 5 Teşrinisani 2022 Cumartesi günü Samsun’da saat 10.00-17.00 saatleri ortada Ramada Samsun Otel’de düzenlenecek.

Share: